Będzie inaczej oraz Moje dwa domy z serii Książki, które dają siłę - serii, która ma pomóc dzieciom oswoić trudne sytuacje, dodać otuchy ...

Dwie wspierające książki: Będzie inaczej i Moje dwa domy.

By | 11:30 Napisz komentarz
Będzie inaczej oraz Moje dwa domy z serii Książki, które dają siłę - serii, która ma pomóc dzieciom oswoić trudne sytuacje, dodać otuchy i wiary, wesprzeć.

Recenzja książki O rozstaniu rodziców: Będzie inaczej

Historia ta w piękny, bardzo obrazowy sposób przedstawia nam emocje głównej, kilkuletniej bohaterki, która mierzy się z rozstaniem rodziców. Najpierw jest szczęśliwa gdy na słonecznej plaży bawi się z rodzicami, ale za moment czuje się jak wzburzone morze. Rodzice zapewniają ją o swojej miłości i wkrótce morze uspokaja się i cichnie, tak jak jej złość. Jesienią biega z tatą po ogrodzie w jego nowym domu i śmieje się, by za moment poczuć się źle - co odzwierciedla tym razem wiatr. Zimą mama porównuje jej emocje do szalejącej burzy śnieżnej, a dziewczynka już rozumie że rodzice czasem się rozstają i nie jest to jej winą. Wciąż ją bardzo kochają. I choć odczuwa mnóstwo silnych, niekoniecznie wesołych emocji, to nauczyła się już tańczyć w deszczu a nie czekać aż burza przeminie. Razem z rodzicami, mimo że osobno - stale bezgranicznie ją kochającymi.

TU sprawdzisz gdzie książkę kupić można najtaniej


Recenzja książki Moje dwa domy

Na początku historii poznajemy Florkę, która ma wszystkiego po dwa. Ale okazuje się, że dwa to nie zawsze jej szczęśliwa cyfra, bo wkrótce zyskała dwa domy, gdy jej rodzice się rozstali. Wtedy wszystko stało się dziwne, a dziewczynka była smutna. Raz po raz pojawiały się w niej silne emocje, z którymi nie umiała sobie poradzić - ale z pomocą rodziców i niezwykłych wypraw (w kosmos, albo na najwyższy szczyt świata) które odbywali z nią w wyobraźni, otulając przy tym miłością i dając jej siłę, dziewczynka przetrwała ten trudny czas, nauczyła się nowej codzienności i radość znów zagościła w jej życiu.

TU sprawdzisz aktualne ceny książki


To piękne, wyjątkowe, wspierające książki które pokażą dzieciom, że smutek czy złość w takich sytuacjach są jak najbardziej w porządku i trzeba te emocje po prostu przeżyć. To otulające opowieści nie tylko dla dzieci które znalazły się w sytuacji bohaterek, ale dla każdego czytelnika - by zrozumieć, co można przeżywać w obliczu rozstania rodziców i być wyrozumiałym dla swoich rówieśników przed którymi pojawiło się to trudne wyzwanie.

I absolutnie wszystko byłoby w porządku, gdyby nie rozmiary książek. Czemu one się różnią? Nie mam pojęcia..


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi. 


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: