Piękne, edukacyjne fińskie gry już w Polsce! W ofercie Tactic znajdziemy różne tego typu gry, a ja dziś opowiem ci o Uczmy się: emocje i Ws...

Wszystkie dzieci świata i Uczmy się: emocje

By | 15:00 Napisz komentarz
Piękne, edukacyjne fińskie gry już w Polsce! W ofercie Tactic znajdziemy różne tego typu gry, a ja dziś opowiem ci o Uczmy się: emocje i Wszystkie dzieci świata.

Recenzja układanki Uczmy się: emocje

Zestaw ten skierowany jest do dzieci w wieku 5-8. Znajdziemy w nim puzzle oraz karty z pytaniami, którymi posłużymy się w grze. Na początku musimy złożyć obrazek, na którym będziemy wyszukiwać to, o co prosi karta. Karty pozwalają nam rozmawiać z dziećmi o emocjach widocznych na twarzach postaci z puzzli. Dzieci będą uczyć się nazywać te emocje i opowiadać o nich, zastanawiać się co mogą czuć te osoby i jak my byśmy się w ich sytuacji czuli.


W grę można grać samodzielnie, ale można też w więcej osób. Już samo układanie puzzli jest niezłą frajdą, one wcale nie są takie proste - choć nie ma ich wiele, to trzeba trochę przy nich posiedzieć by odnaleźć odpowiednie miejsca elementów. Na spodzie pudełka jest obrazek pomocniczy w razie problemów :)


Zestaw ten wspaniale wpływa na rozwój emocjonalny dzieci. Jest kolorowo i szczegółowo, co dodatkowo pozwala ćwiczyć uważność i spostrzegawczość. Pięknie i wartościowo można spędzić z układanką tą czas.


Recenzja gry Wszystkie dzieci świata

Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy w wieku 5+ i wybierzemy się razem z nią w podróż po świecie. Przemierzymy kontynenty, poznamy inne kultury, dowiemy się co nieco o krajach, sprawdzimy swoją wiedzę. Jest to gra kooperacyjna, w której będziemy ze sobą współpracować. Naszym celem jest zebranie wszystkich pieczątek w paszporcie - a zdobywamy je udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania z kart.


Ale uwaga, bo możemy trafić na konduktora, który wymusi na nas odbicie biletu za podróż, a to będzie nas przybliżało do porażki - jeśli wszystkie siedem biletów zostanie skasowanych nim zapełnimy paszport pieczątkami, przegrywamy grę.


Stopień trudności tej gry nie jest wysoki. Zdarzają się pytania, na które mniejsze dzieci mogą mieć problem z odpowiedzią, ale nic się nie stanie jeśli udzielą jej złej - karta wędruje z powrotem na stół.

Grę tę, jak i serię Uczmy się, kupić można w sklepie Tactic na Allegro.


Zarówno Uczmy się: emocje i jak Wszystkie dzieci świata to piękne gry edukacyjne, które nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą. Obejrzyj koniecznie film który przygotowałam o grach, aby zobaczyć dokładniej jak w nie grać:


---
Wpis w ramach współpracy z Tactic.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: