Ryś Żartowniś to piękna książka z ważnym przesłaniem. Książka, która może być wstępem do rozmowy z dziećmi na temat tego, dlaczego nie nale...

Ryś Żartowniś. Piękna, mądra książka

By | 17:00 Napisz komentarz
Ryś Żartowniś to piękna książka z ważnym przesłaniem. Książka, która może być wstępem do rozmowy z dziećmi na temat tego, dlaczego nie należy postępować jak Ryś. To się mogło przecież dla Rysia źle skończyć..

Recenzja książki Ryś Żartowniś

Ryś miał wielu przyjaciół i uwielbiał robić im żarty. Jednak ostatnie wydarzenia pokazały, że zdecydowanie przesadził w swych figlach. Ryś udawał, że utknął pod ziemią i nie może oddychać. Przerażony Niedźwiedź rzucił mu się na ratunek, chcąc wydostać go przez drugi kopczyk - utknął w nim, a Ryś zadowolony ze swojego żartu pobiegł przed siebie śmiejąc się ogromnie, nie zwracając uwagi na przyjaciela. Zając, który nie potrafił pływać został zwabiony przez Rysia pod pozorem pomocy na środek stawu - tu również Ryś zachwycony swym żartem uciekł, ignorując przyjaciela który tkwił w tak nie lubianej przez siebie, głębokiej wodzie. Wilkowi, Jeleniowi, Sowie, Żmii, Lisowi też wywinął figle, które szkodziły przyjaciołom. Ryś zupełnie jednak nie zdawał sobie z tego sprawy.

TUTAJ sprawdzisz gdzie książkę kupić można najtaniej


Wtedy Ryś miał wypadek. Utknął w słoju, nie mógł oddychać.. Pobiegł szybko do przyjaciół, którzy uznali że to kolejny jego żart i tym razem nie nabiorą się. Zwierzęta nie pomogły Rysiowi, który oddalił się przerażony i nieszczęśliwy z głową w słoju. To była dla niego ważna lekcja, by nie żartować z poważnych rzeczy, bo sytuacje w których potrzebujemy pomocy to nie powód do kawałów. Nasz bohater zrozumiał swoje błędy i obiecał przyjaciołom że nigdy więcej nie będzie robił tego, co wcześniej. Od tej chwili jego żarty, nieszkodliwe dla nikogo, bawiły wszystkich mieszkańców lasu.


Książka Ryś Żartowniś ma bardzo ładne ilustracje. Warto po nią sięgnąć - mądrą treść tu znajdziemy.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Świetlik.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: