Bajka o Zmroku to książka dla wszystkich tych, którzy boją się ciemności. To książka, dzięki której dowiemy się, że ciemność nie jest zła. ...

Bajka o Zmroku

By | 12:00 Napisz komentarz
Bajka o Zmroku to książka dla wszystkich tych, którzy boją się ciemności. To książka, dzięki której dowiemy się, że ciemność nie jest zła. I jest potrzebna.

Recenzja książki Bajka o Zmroku

Mały Zmrok jest przerażony otaczającą go ciemnością. Drży ze strachu w łóżku, zakopany pod kołdrą tak, że tylko oczka mu wystają. Boi się, że coś czai się w tej czerni. Po ścianie pełzną złowrogie cienie, napawające jeszcze większym przerażeniem maleńką postać, tak samotnie się czującą w tym wszystkim. I wtedy Zmrok dostrzega za oknem coś, co skrzy się i lśni pięknym blaskiem. Coś, co budzi w nim poczucie bezpieczeństwa. Czuje, że musi natychmiast pójść do tego Światełka.

TUTAJ sprawdzisz ile książka kosztuje.


Odważnie rusza przed siebie. Ale ta odwaga wkrótce się ulatnia, a Zmrok znów zaczyna drżeć z przerażenia. Tylko nie ma się już gdzie schować... Rozgląda się więc dookoła i dostrzega, że nic strasznego nie poluje na niego z ciemności. Za to przepięknie migocą krzewiny. W jaskiniach mienią się pięknym blaskiem szlachetne kamienie. Na niebie rozbłyska gwiazda, by wkrótce pojawił się ogromny księżyc. Zmrok nie czuje już strachu. Zachwyca się nocą. Uśpioną wioską, snami jej mieszkańców. Zmrok odnajduje spokój w panującym dookoła mroku. Już nie boi się zasnąć.


Piękna jest Bajka o Zmroku. Rymowany tekst bardzo wpada w ucho, a ilustracje zachwycają. Wiesz, że to nie są zwykłe grafiki? To makieta stworzona i sfotografowana przez autorkę. Coś wspaniałego, prawda? Ta książka to małe dzieło sztuki. 


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Nowa Baśń.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi. 


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: