Seria Akademia Mądrego Dziecka: Chcę wiedzieć! wzbogaciła się o nową książkę - Nocowanka w Egipcie . To lektura, która przeniesie nas wpros...

Książka Nocowanka w Egipcie

By | 19:00 Napisz komentarz
Seria Akademia Mądrego Dziecka: Chcę wiedzieć! wzbogaciła się o nową książkę - Nocowanka w Egipcie. To lektura, która przeniesie nas wprost do starożytnych czasów.

Recenzja książki Nocowanka w Egipcie

Lilka i Kuba wraz ze swym kotem za pomocą pewnego niezwykłego zaklęcia, przenoszą się do starożytności. Chcą zobaczyć jak wyglądało życie w Egipcie, poznać mieszkańców i ich codzienność. Szybko spotykają dzieci, które zabierają ich do swojego domu. Okazuje się, że ich tata pracuje dla Faraona, dlatego mają ogromny dom, złożony z aż trzydziestu pokoi! Posiadają także ogród w domu, w którym rosną owoce. Ale niestety nie mają wodociągów i kanalizacji, a ich toaleta to skrzynka z piaskiem. Łatka spostrzegła, że podobna jest do kuwety..

TU sprawdzisz gdzie książkę kupić można najtaniej.


Razem z dziećmi odkryjemy jakie rozrywki były popularne w czasach starożytnych Egipcjan, jakie nosili ubrania i fryzury, pobuszujemy w kuchni, udamy się nad Nil, pójdziemy do szkoły, wykonany domowe obowiązki, sprawdzimy jakie są opcje pracy w Egipcie, co robi medyk a czego nie. Przeczytamy o egipskich bogach, zajrzymy jak mieszka Faraon, dowiemy się jak powstają mumie i co się dzieje według ich wierzeń po śmierci. To fantastyczna, bardzo edukacyjna i pełna ciekawych informacji przygoda!


Nocowanka w Egipcie jest ciekawą książką, po którą zdecydowanie warto sięgnąć jeśli chcecie dowiedzieć się co nieco, a nawet nieco więcej na temat życia w czasach starożytnych.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids. 
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi. 


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: