Uwaga, będzie wyznanie miłości - kocham pana twórczość, panie Macieju Szymanowicz! Muszę przyznać, że gdy na okładce czy pudełku od gry widz...

Kopciuszek - Gra z przepiękną grafiką

By | 18:00 Napisz komentarz

Uwaga, będzie wyznanie miłości - kocham pana twórczość, panie Macieju Szymanowicz! Muszę przyznać, że gdy na okładce czy pudełku od gry widzę nazwisko pana Macieja, nie zastanawiam się w ogóle - kupuję. Tak też było w przypadku gry Kopciuszek wydawnictwa Granna. W grudniu miałam misję wymyślić świąteczne prezenty dla najmłodszych członków rodziny i gdy zobaczyłam tego Kopciuszka, już dalej nie szukałam.


Videorecenzja:Tutaj sprawdzisz, gdzie najtaniej kupić - klik.


Kopciuszek to gra kooperacyjna, czyli albo wszyscy razem wygrywamy, albo przegrywamy. Rozgrywka toczy się tutaj na zasadach memory - szukamy par kafelków potrzebnych Kopciuszkowi do udania się na bal. I musimy je odnaleźć nim zegar wskaże godzinę 12.


Tarcza zegara jaką tutaj mamy, to fajne urozmaicenie standardowej gry w memory. Ale jest jeszcze coś, co sprawia że nie jest to taka zwykła pamięciowa gra - to kostka. Na kostce mamy trzy obrazki i każdy coś innego oznacza. Możemy bowiem wykonać jedną z trzech akcji, w zależności od tego czy wypadnie kociołek, różdżka, czy klepsydra - odkrywamy jawnie tylko jeden kafelek i staramy się zapamiętać co na nim jest, lub też odkrywamy tylko jeden kafelek ale tak żeby nikt inny go nie widział, albo trzecia akcja - odkrywamy jeden kafelek jawnie i drugi tak, aby nikt go nie widział. I tutaj możemy trafić na parę, wtedy ją zabieramy, albo zakrywamy kafelki. Po każdej takiej akcji przesuwamy wskazówkę zegara o godzinę do przodu. Nie da się ukryć, że gra Kopciuszek to wyścig z czasem!


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia, ale ma też warianty dla zaawansowanych - dzięki czemu rośnie razem z dzieckiem. No i jest piękna, po prostu piękna. Nie mogę się napatrzeć na jej grafikę, cudeńko!


W zestawie poza kafelkami potrzebnymi do klasycznej rozgrywki, są też takie które wykorzystamy w innych wariantach. To jest doskonała sprawa, bowiem minie sporo czasu nim Kopciuszek stanie się dla dziecka banalnie prosty. Zagramy więc w niego zarówno z czterolatkami, jak i sześciolatkami.


Gra wykonana jest porządnie, o czym świadczy grubość elementów. Ciekawie się rozkłada (ten zegar) i całkiem szybko mija rozgrywka, co u nas zawsze doprowadza do kolejnej rundy. Emocjom nie ma końca, kiedy gracz aktywny nie zastosuje się do podpowiedzi i odkryje zły obrazek! :)
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: