Opowiem ci mamo  to jedna z bestsellerowych serii, przeznaczona dla dzieci praktycznie w każdym wieku. W ostatnim czasie do naszej domowej b...

Opowiem ci mamo, co robią konie

By | 10:00 Napisz komentarz
Opowiem ci mamo to jedna z bestsellerowych serii, przeznaczona dla dzieci praktycznie w każdym wieku. W ostatnim czasie do naszej domowej biblioteczki trafiła nowa książka z tej właśnie serii - Opowiem ci mamo, co robią konie z księgarni TaniaKsiazka.pl.

Recenzja filmowa:Książka jest dużego formatu i ma grube, kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami - co sprawia, że jest idealne już dla roczniaka. Piękne, klimatyczne ilustracje nadają jej charakteru.


Wpadający w ucho, rymowany tekst już po kilku przeczytaniach zostaje w pamięci malucha. I w ten właśnie sposób odkryłam, dlaczego seria nazywa się Opowiem ci mamo - dziecko szybko samo zaczyna opowiadać o tym, co się na danej stronie dzieje. Recytować z pamięci tekst. I ma z tego niesamowitą frajdę!


No dobrze, ale o czym tak właściwie przeczytamy w książce?
O budowie koni i kuców, O umaszczeniu tych pięknych zwierząt, o ich sposobach chodu (i biegu), zobaczymy jak wygląda strój jeźdźca. Poznamy nieudomowioną rasę koni, w ciekawy sposób zaprezentowane zostały tutaj również potomki tarpanów, czyli polskie koniki.


Na każdej stronie są zadania, jak na przykład znalezienie różnic, nazwanie poszczególnych części ciała konia, policzenie myszek i piesków, odnalezienie koni, które są ozdobą, jest tutaj nawet labirynt. Sprawdzimy, jak skonstruowane są pastwiska dla koni - co muszą mieć na wyposażeniu? A czy wiesz, czyim dzieckiem jest muł? A kto to jest zebryna i zebrula? Ja pojęcia nie miałam!


W książce znalazła się też gra. Potrzebujemy tylko pożyczyć z jakiejś planszówki parę elementów i można grać :)
Podsumowując, Opowiem ci mamo, co robią konie to bardzo ciekawa propozycja dla małych miłośników tych niezwykłych zwierząt, która w interesujący i melodyjny sposób wprowadza nas w świat koni.


Książka już stała się bestsellerem w księgarni Taniaksiazka.pl!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: