Przez wiele lat w naszej domowej grotece leżał sobie jeden zestaw kości Story Cubes  - wersja Muminki. Dawno temu nawet nagrałam o niej film...

Nasza kolekcja Story Cubes, czyli Kości Opowieści

By | 18:00 Napisz komentarz
Przez wiele lat w naszej domowej grotece leżał sobie jeden zestaw kości Story Cubes - wersja Muminki. Dawno temu nawet nagrałam o niej film, ale pozwólcie że nie podlinkuję go, gdyż od tamtego czasu tak wiele się zmieniło w sposobie nagrywania, że niekoniecznie warto przypominać :) Kto chce, na pewno znajdzie.

Za to dziś mogę zaprosić was na film, w którym nie tylko porównuję nasze zestawy kości opowieści, ale też pokazuję, jak się nimi gra:


Film nagrywałam na początku lutego, dziś pod koniec miesiąca nasza kolekcja liczy już więcej zestawów i zapewne w przyszłości powstanie część druga tego wpisu. Kości można kupić w świetnych cenach i często są w promocjach! Poniżej wrzucę linki do ceneo, tam na bieżąco się aktualizują promocje w internetowych sklepach:

Muminki - klik, Looney Tunes - klik i Batman - klik.Do tematycznych zestawów (Batman, Muminki, Looney Tunes) dołączana jest kartka z objaśnieniami symboli. Tego nie ma w zestawach podstawowych, ale o tym będę mówić dokładniej przy okazji kolejnego filmu. Wersja z Flying Tigera też nie ma instrukcji, aczkolwiek no nie za bardzo jest ona tutaj potrzebna, wszystko widać jak na dłoni. Zresztą tak na prawdę każdą kość można interpretować na swój sposób, myślę że to jest piękne i jeszcze bardziej rozwijające wyobraźnię - dowiedzieć się w trakcie snucia opowieści, co dziecko na kości widzi.


Kości z Tigera są znacząco większe, ale jak już mówiłam w filmie o Zabawkach z Tigera - ich nadruki są niestety gorszej jakości. Już po rozpakowaniu w kilku miejscach były starte, ale za tę cenę można przymknąć na to oko. Jest też ich mniej niż Story Cubes, jest ich sześć a nie dziewięć jak przypadku zestawów wydawnictwa Rebel.


Bardzo polecam spróbować wciągnąć dzieciaki w świat Kości Opowieści! To niesamowicie kreatywna gra, bardzo rozbudzająca wyobraźnię - a doświadczone w grze dzieciaki będą miały łatwiej w szkole, gdy przyjdzie czas na naukę pisania opowiadań. Przydaje się takie niczym nieskrępowane wymyślanie opowiadań na różnorodne tematy, bardzo to procentuje na przyszłość.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: