Tornado Jumi z księgarni TaniaKsiazka.pl to książka przepełniona emocjami.. To opowieść o dziewczynce, która gdy się złości, przyczynia si...

Tornado Jumi - Okiełznać złość...

By | 10:00 Napisz komentarz

Tornado Jumi z księgarni TaniaKsiazka.pl to książka przepełniona emocjami.. To opowieść o dziewczynce, która gdy się złości, przyczynia się do ogromnych zniszczeń. Jej włosy bowiem zamieniają się w tornado...


Recenzja filmowa:


Jumi nie potrafi opanować emocji. Złości ją praktycznie wszystko, a jej włosy wirują wtedy niczym tornado z niszczycielską siłą. Przez to nikt nie chce się do niej zbliżać, nie wiadomo bowiem kiedy wybuchnie.


Ale przychodzi taki dzień, że Jumi postanawia okiełznać złość. I włosy.. Uświadamia sobie, że nie ma sensu denerwować się drobnostkami, bo wiele dobrego ją omija. Dziewczynce ewidentnie zabrakło kogoś, kto ją przez to wszystko przeprowadzi - ale na szczęście zdołała nauczyć się sama nie reagować emocjonalnie. Wywnioskowała, że złość o zły kolor szczoteczki do zębów, przynosi więcej szkód niż pożytku - w tym czasie mogłaby się przecież bawić z dziećmi. Swoją drogą, Jumi złościła się o tę szczoteczkę mimo, że dzień wcześniej sama przecież wybrała sobie ten kolor. Dziewczynka idealnie odwzorowuje zachowania kilkulatków.


Tornado Jumi to książka ważna, mądra i potrzebna. Jest fantastycznym wstępem do rozmowy o emocjach, o ich okiełznaniu. Ilustracje to majstersztyk - przepięknie oddają to, co dziewczynka czuje.


Bo Jumi opanuje złość i ujarzmi swoje niesforne, czerwone włosy - odtąd będą powodować uśmiech na twarzach innych, wesoło podskakując związane w warkoczyki. I każdy będzie się chętnie bawić z dziewczynką, gdy nie ma ryzyka, że wybuchnie ze złości i spowoduje tornado.


Sprawdź i inne bestsellery na stronie TaniaKsiazka.pl 


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: