Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. Historia w spódnicy to książka wydawnictwa Znak, którą zdecydowanie warto znać i czytać z dziećmi. To historie...

Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. Historia w spódnicy

By | 10:00 Napisz komentarz
Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. Historia w spódnicy to książka wydawnictwa Znak, którą zdecydowanie warto znać i czytać z dziećmi. To historie kobiet, które nie mogą zostać zapomniane.

Videorecenzja:


Heńka, która była jedyną kobietą w powstaniu styczniowym i to od niej rozpoczyna się ta lektura, zabierze nas na spotkanie ze swoimi koleżankami. Kobietami, których historie są ciekawe i warte poznania. Jest tutaj m.in Krystyna Krahelska, bez której nie byłoby warszawskiej syrenki. Jest Maria Skłodowska-Curie, Irena Sendlerowa, Zofia Stryjeńska - jestem pewna, że nie trzeba tych pań nikomu przedstawiać.


Każdej postaci poświęcony jest rozdział, a przeczytamy w nim nie tylko fakty z ich życia, ale też dużo ciekawych informacji. A wszystko w towarzystwie niebanalnych, oryginalnych ilustracji.


Książkę kończy historia Wandy Rutkiewicz, himalaistki. I Zarówno ona, jak i dziewczyny z poprzednich rozdziałów, niejednokrotnie wykazywały się niesamowitą odwagą. Miały ogromny wpływ na świat. Historie ich życia trzeba przypominać, nie można o nich zapomnieć. Są niezwykłą inspiracją, bo każdy może być jak one!Tu sprawdzisz, gdzie kupić - klik.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: