Przygody z nauką to nowa seria w Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids, skierowana do dzieci powyżej 3 roku życia. Mamy Papier ...

Akademia Mądrego Dziecka: Przygody z nauką. Papier i Cytryna

By | 10:00 Napisz komentarz
Przygody z nauką to nowa seria w Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids, skierowana do dzieci powyżej 3 roku życia. Mamy Papier i Cytrynę i obie książki są niesamowicie ciekawe!

Recenzja filmowa:


Na początku poznamy trochę tytułowy papier - jaki ma kształt, skąd się bierze, itp. Mamy też mini quiz - musimy wskazać przedmiot, który nie jest z papieru. A na kolejnych stronach przechodzimy już do doświadczeń. Każda książka to 10 bardzo prostych w wykonaniu doświadczeń, które pozwolą nam zrozumieć pewne zagadnienia dotyczące tytułowego przedmiotu. W tym wypadku papieru.


Będziemy drzeć papier i sprawdzać, dlaczego raz drze się prosto, a raz skręca. Będziemy przecinać papierem banana. Barwić papier, tworzyć sekretne wiadomości, zobaczymy jak rozkwitają papierowe kwiaty.


A to wszystko w towarzystwie uroczych postaci, które przewijają się przez ilustracje w książce. Po lekturze i doświadczeniach nasza wiedza na temat papieru znacznie wzrośnie :)


Druga książka jest o cytrynach i skonstruowana jest podobnie jak powyższa - na początku poznajemy cytrynę. Też jest tutaj mini quiz i kilka informacji na temat owocu.


Jakie doświadczenia skrywa ta książka? Między innymi czyszczenie monety, musowanie podczas wrzucania różnych przedmiotów, pisanie sekretnych wiadomości, jest też budowanie wulkanu! Sprawdzimy, czemu cytryna pływa a limonka nie i zrobimy swój własny twaróg - z mleka i cytryny.


Przygody z nauką to seria, którą już uwielbiam. Na dzień dzisiejszy jest jeszcze książka o jajku, w którą na pewno z czasem się zaopatrzymy. A za kilka miesięcy premiera kolejnych nowości! Jakich? Zdradziłam w filmie... :)

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: