Jest nowa seria książek na dobranoc, a to wszystko sprawka wydawnictwa Harper Kids! :) Seria nazywa się 3 bajeczki przed snem i ukazały się...

3 Bajeczki przed snem - Muminki i Smerfy

By | 10:00 Napisz komentarz

Jest nowa seria książek na dobranoc, a to wszystko sprawka wydawnictwa Harper Kids! :) Seria nazywa się 3 bajeczki przed snem i ukazały się w niej w chwili obecnej cztery różne książki. My mamy dwie i dziś pokażę wam ich piękne wnętrza.


Recenzja filmowa:


Książeczki mają okładki, które świecą w ciemności! Ależ to robi klimat, gdy leżą na stoliczku nocnym po wieczornym czytaniu i gasimy światło, pięknie to wygląda... One w ogóle są piękne, fantastycznie wydane, w twardych oprawach. Każda książka ma trzy bajeczki.


W Smerfach przeczytamy o tajemniczym świecie po drugiej stronie rzeki, odkrytym przypadkowo przez Ciamajdę, którego poniósł tam spłoszony przez Klakiera jeleń. Smerf spotkał tam mieszkańców, którzy w dużej mierze byli więzieni... Sam zresztą trafił do bańki, na szczęście pozostałe Smerfy ruszyły na ratunek i ocaliły Ciamajdę i jego nowych znajomych. Przedziwna legenda dotycząca Smerfów niosła się po tym świecie, którą Smerfy wykorzystały oczywiście do osiągnięcia swojego celu.


W dwóch kolejnych bajkach przeczytamy o nadchodzącym święcie wiosny i Smerfie trojańskim. Opowiadania są utrzymane w smerfowym klimacie, przygodowe i wciągające czytelnika.Książka o Muminkach jest trochę detektywistyczna i kryminalna. W każdym z trzech opowiadań Muminek i Ryjek będą próbowali rozwiązać zagadkę. Kto podmienił walizki? Kto ukradł słoik z dżemem który Mamusia Muminka zostawiła na werandzie? Ryjek z Muminkiem będą podejrzewali każdego, u kogo zobaczą czerwone ślady - ale okaże się, że każdy ten ślad pochodzi z czegoś innego niż słoik z dżemem. Panna Migotka ma plamy od lakieru, Filifionka od szminki... Więc kto ukradł słoik? Otóż nikt. A co się z nim stało dowiedzie się, gdy przeczytacie książkę.


A ostatnia bajka to ulewny, burzowy dzień i goście zjawiający się w domu Muminków. Wśród nich była Filifionka, której zginęły korale. I znów Muminek z Ryjkiem ruszą na poszukiwania i znów okaże się, że wcale złodzieja nie ma, ale nie zdradzę co się stało z naszyjnikiem.


3 bajeczki przed snem to urocza seria. Są w niej jeszcze bajki Masza i Niedźwiedź oraz Tomek i Przyjaciele. Dajcie znać, czy macie którąś z książek? Lubicie czytać?A tak wyglądają okładki w ciemności. Ciężko zrobić fajne zdjęcie w nocy, ale coś widać :)Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: