Seria Nierozłączki wydawnictwa Harper Kids wciąż się rozrasta, co strasznie nas cieszy! Jesteśmy jej miłośniczkami, każdy tom przeczytany b...

Siódmy i ósmy tom serii Nierozłączki

By | 10:00 Napisz komentarz
Seria Nierozłączki wydawnictwa Harper Kids wciąż się rozrasta, co strasznie nas cieszy! Jesteśmy jej miłośniczkami, każdy tom przeczytany był kilkukrotnie i z ogromną radością zasiadamy do lektury nowości.

O książkach w filmie:


Tom siódmy, czyli Nierozłączki: Lilka i Pestka ratują świat to historia z globalnym ociepleniem w roli głównej. Wszystko zaczęło się od obserwacji mrówek i jakoś tak przeszło do globalnego ocieplenia, które to stało się tematem projektu całej klasy. Każdy miał przygotować sposób na walkę z nim, a nasze bohaterki z mnóstwem pomysłów ochoczo zabrały się do pracy.


Tom ósmy pod tytułem Nierozłączki: Lilka i Pestka wydają gazetę rozpoczyna brak zgody rodziców na sfinansowanie czegoś drogiego, w ich mniemaniu niepotrzebnego - stąd dziewczynki postanowiły zarobić trochę pieniędzy. Po analizie sytuacji i odrzuceniu kilku opłacalnych zawodów (jak na przykład opiekunka), przyjaciółki postanowiły zacząć wydawać gazetę. Domyślacie się, co było dalej..? :)


Książki są napisane z humorem, ich wnętrze gdzie niegdzie zdobią ilustracje zachowane w klimacie książkowym, a tekst napisany dość dużą, wyraźną czcionką sprawia, że seria jest idealna dla młodych czytelników. Nierozłączek prawdopodobnie nie da się nie lubić!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: