Króliczek Bing jest uwielbiany przez dzieci. Nie wiem, co on w sobie ma, ale trzeba przyznać że to urocza bajka! Cieszy mnie bardzo, że może...

Bing kocha Flopa i Czekoladowe Jajka

By | 10:00 Napisz komentarz

Króliczek Bing jest uwielbiany przez dzieci. Nie wiem, co on w sobie ma, ale trzeba przyznać że to urocza bajka! Cieszy mnie bardzo, że możemy się z nim spotykać również na kartach książek. I że wychodzi tyle nowości!


Recenzja filmowa:


Kartonowe książeczki o Bingu ukazały się niedawno pod skrzydłami wydawnictwa Harper Kids i skradły moje serce. To urocze, krótkie historie do czytania z najmłodszymi. I co najważniejsze - mają sztywne strony, więc nie tak łatwo je zniszczyć maluchom.


Piękna, serduszkowa książka Bing kocha Flopa to nie jest typowa historia z fabułą - to opowiastka o miłości, którą Bing darzy swojego opiekuna. Przeczytamy kiedy Flop jest głośny, szalony i zabawny, kiedy Bing może na niego liczyć, itp... To niezbyt długa, bardzo optymistyczna i pełna miłości książeczka :)


Czekoladowe jajka robią wrażenie wielkanocnej historii, ale nic bardziej mylnego - to opowieść o dzieleniu się. O tym, jak Sula straciła swoje jajko, a Bing podzielił się z nią. Dzieciom nie zawsze przychodzi łatwo dzielenie się z innymi, dlatego warto czytać takie historie z maluszkami - bowiem każdemu może się przytrafić choćby utrata czekolady, którą bardzo chcieli zjeść. Każdy mógłby być na miejscu Suli. I wtedy dobrze mieć obok takiego Binga, który potrafi się wczuć, zrozumieć...


To świetne książki dla najmłodszych czytelników.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: