Serię Książkożercy  wydawnictwa Wilga znamy doskonale. Mamy w niej trzy poziomy - A, B i C. Każdy z tych poziomów to inna ilość tekstu we wn...

Być jak Martyna... i Lulu, która uratowała człowieka

By | 10:00 Napisz komentarz

Serię Książkożercy wydawnictwa Wilga znamy doskonale. Mamy w niej trzy poziomy - A, B i C. Każdy z tych poziomów to inna ilość tekstu we wnętrzu, a wszystkie książki mają niezwykle kolorowe ilustracje. Ostatnio ukazały się dwie nowości z Książkożerców - Lulu świnka ma medal i Być jak Martyna.


Recenzja filmowa:


Poziomy różnią się między sobą przede wszystkim ilością tekstu, ale także poziomem skomplikowania zdań. Są dostosowane do umiejętności małych czytelników, dlatego początkujący powinni najpierw sięgnąć po Poziom A, a z czasem przechodzić na trudniejsze poziomy.


Historia świnki Lulu porusza - to małe zwierzątko uratowało swoją panią, gdy dostała zawału i nie było w pobliżu nikogo, kto mógłby jej pomóc. Kolorowe ilustracje pięknie oddają klimat książki.Być jak Martyna to opowieść o Zosi, która chce zostać podróżniczką jak Martyna Wojciechowska. Pragnie poznawać nowe zakątki świata jak jej idolka. Razem z Zosią poznamy historię Martyny, przeczytamy o wybranych miejscach, w których była i o sytuacjach, które jej się przytrafiły.


Książki są ciekawe, bardzo kolorowe, mają duże litery dzięki czemu dzieciom łatwo je przeczytać. A na końcu naklejki, których można dowolnie używać.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: