Harry Potter i Magiczny Quiz wydawnictwa Rebel to gra stworzona dla tych wszystkich, którzy myślą że o Potterze wiedzą wszystko. Dla potter...

Harry Potter i Magiczny Quiz

By | 18:00 Napisz komentarz

Harry Potter i Magiczny Quiz wydawnictwa Rebel to gra stworzona dla tych wszystkich, którzy myślą że o Potterze wiedzą wszystko. Dla potteromaniaków, którzy chcą się sprawdzić ze sobą i wygrać Puchar Domów.


Recenzja filmowa:


Quiz ma ponad 1000 zagadnień ze świata książek i filmów o Harrym Potterze. Są dwa stopnie trudności, a grać może od dwóch do czterech graczy. Sugerowany wiek minimalny to osiem lat.


Po włączeniu gry, przeprowadzi nas ona przez zasady. Praktycznie nie potrzebujemy instrukcji! Jedynie dobrze sprawdzić, jak włączyć pauzę, bo to się może czasami przydać. Pauzę uruchamiamy przyciskając równocześnie złoty i srebrny przycisk i tak samo później ją zwalniamy. A resztę powie nam gra. Wszystko pięknie tłumaczy.


Odpowiadając na quizowe pytania, zdobywamy albo tracimy punkty. Gra mówi, który dom ma teraz odpowiadać, chyba że trwa akurat runda "kto pierwszy, ten lepszy" - wtedy musimy wykazać się szybkością. Jednak nie można być wyrywnym, bo gdy się wdusi przycisk nim gra skończy mówić, jakby automatycznie zostajemy wykluczeni z możliwości udzielenia odpowiedzi. I dostajemy na koniec pytania reprymendę.


Wygrywa osoba z największą ilością punktów rzecz jasna, które gra nam zlicza i po każdej rundzie informuje, ile ich zgromadziliśmy. Czasami daje nam od siebie bonusy w postaci możliwości wyboru pytania, ale nie zdarza się to za często :)

Podsumowując, Harry Potter i Magiczny Quiz to świetna rozrywka dla potteromaniaków. Jedyne czego mi tu zabrakło, to regulacja głośności - gdy gramy na stole, mam wrażenie że jest zbyt głośno. Gdy bierzemy grę na kanapę, dźwięki są lekko tłumione i to mi się zdecydowanie podoba. Gra jest fajnie wykonana, lekka, przyciski bardzo wygodnie się wciska a gra reaguje na każdy ruch. Co do pytań jeszcze - są na prawdę różne, niektóre podchwytliwe co jest super! Ten wyścig po punkty i rywalizacja czasami sprawiają, że źle się odpowie, ale gra raz po raz daje możliwość rewanżu. Nas oczarowała... Nie ma dnia bez chociaż rundki.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: