Muzykanci z Bremy to urocza gra planszowa dla dzieci od 5 roku życia, dla 2-4 graczy. Naszym celem jest zbudowanie wieży ze zwierząt, która...

Muzykanci z Bremy

By | 18:00 Napisz komentarz
Muzykanci z Bremy to urocza gra planszowa dla dzieci od 5 roku życia, dla 2-4 graczy. Naszym celem jest zbudowanie wieży ze zwierząt, która będzie na tyle wysoka że wystraszy stojących nam na drodze zbójów, ale będzie zarazem jak najniższa.

Muzykanci z Bremy

Recenzja gry Muzykanci z Bremy na YouTube:Muzykanci z Bremy

Jak grać w grę?

W zestawie mamy dwustronny domek o dwóch poziomach trudności, drogowskaz do Bremen, pięciu zbójów i całą masę zwierząt. Jest też figurka muzykantów, której nie używamy w grze - można ją wykorzystać do zabawy.

Muzykanci z Bremy

Przed rozpoczęciem gry bierzemy odpowiednią ilość zwierząt, w zależności od liczby graczy. Losujemy dwóch zbójów i stawiamy ich obok siebie w domku, na części z wnętrzem (jest ona trudniejsza, bowiem bardziej rozprasza uwagę) lub na kamiennej elewacji. Jeżeli gracie z młodszymi dziećmi, można z domku w ogóle zrezygnować.
Zwierzęta w losowy sposób rozkładamy dookoła chatki. Przed owcą stawiamy drogowskaz i rozpoczynamy grę.

Muzykanci z Bremy

W swojej turze można wziąć jedno z czterech zwierząt leżących przed drogowskazem. Większość zwierząt ma specjalne umiejętności (opowiadam o nich w filmie, koniecznie obejrzyj!), które wpływają na rozgrywkę nie tylko naszą, ale też innych graczy. Drogowskaz zawsze przestawiamy w miejsce zabranego zwierzaka, więc będzie on krążył dookoła domku, a zwierzaki do zabrania będą się zmieniać. W każdej chwili gry, jeżeli tylko uznamy że nasza wieża jest już wystarczająco wysoka, możemy spasować i nie brać udziału w dalszej rozgrywce. Gdy wszyscy gracze spasują, przystępujemy do mierzenia naszych wież.

Muzykanci z Bremy

Niewykorzystane zwierzęta i drogowskaz przesuwamy na bok, zbójów wyciągamy z domku i stawiamy ich jeden na drugim. Wszystkie wieże przesuwamy w pobliże zbójów tak, by można było bez problemu zobaczyć która ich przewyższa. Spośród wież, które przestraszą zbójów (są wyższe od nich) wygrywa gracz z najniższą wieżą.

Muzykanci z Bremy

Muzykanci z Bremy to emocjonująca gra polegająca na szacowaniu, z prostymi zasadami i pięknymi grafikami. Rozwija wyobraźnię, również tą przestrzenną. Zdecydowanie warto ją poznać!

Muzykanci z Bremy

----
Recenzja w ramach współpracy z Granna.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: