Reakcja Łańcuchowa to gra kafelkowa przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku 8+. Stworzył ją Reiner Knizia i widząc to nazwisko na pudełku, mamy...

Reakcja Łańcuchowa - Recenzja gry

By | 21:00 Napisz komentarz
Reakcja Łańcuchowa to gra kafelkowa przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku 8+. Stworzył ją Reiner Knizia i widząc to nazwisko na pudełku, mamy gwarancję, że rozgrywka będzie ciekawa.

Reakcja Łańcuchowa - recenzja gry

Recenzja gry Reakcja Łańcuchowa:



Reakcja Łańcuchowa - recenzja gry

W zestawie są kafelki i małe karty bonusowych punktów oraz tajne karty koloru. Celem gry jest zgromadzić jak najwięcej punktów, a aby to zrobić - musimy zabierać kafelki z rozłożonego obszaru gry. Jak? Poprzez dokładanie kolejnych kafelków i tworzenie reakcji łańcuchowych.

Reakcja Łańcuchowa - recenzja gry

W tym miejscu gorąco zachęcam do obejrzenia filmu o grze (jest na początku wpisu), bowiem żadne słowa nie przedstawią rozgrywki tak dobrze, jak pokaże to video. Pominę więc jak grać w Reakcję Łańcuchową i przejdę od razu do naszych wrażeń.

Reakcja Łańcuchowa - recenzja gry

A wrażenia są bardzo pozytywne. To swego rodzaju łamigłówka, w której musimy pokombinować jak stworzyć najkorzystniejsze dla nas połączenia. Gra wymaga bycia uważnym i spostrzegawczym. Trzeba dobrze planować swój ruch, by jak najwięcej punktów zgarnąć. Zwracamy też uwagę na to, by zbierać karty bonusowych punktów, gdyż one mogą nam przynieść dużą przewagę na koniec.

Reakcja Łańcuchowa przynosi nam ogrom przyjemności, ma łatwe zasady ale nie jest to taka prosta gra i wymaga zaangażowania. Wiele godzin przy niej spędziłyśmy i niejedna jeszcze przed nami, a dzięki niewielkiemu pudełku można ją wszędzie ze sobą zabrać - jak zresztą sugeruje opakowanie, jest to wersja travel.

Reakcja Łańcuchowa - recenzja gry

----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: