Nowości z serii Czytam Sobie ! Trzy poziomy, po jednej książce z każdego wam dziś pokażę, więc zapraszam do kliknięcie w rozwinięcie:

Zagraj to, Fryderyku! Na tropie potwora z Loch Ness oraz Spotkanie z Filozofią

By | 16:00 Napisz komentarz
Nowości z serii Czytam Sobie! Trzy poziomy, po jednej książce z każdego wam dziś pokażę, więc zapraszam do kliknięcie w rozwinięcie:

Czytam sobie

Recenzja książek:


Zagraj to, Fryderyku! z poziomu pierwszego to ciekawa, choć króciutka historia Fryderyka Chopina. Przeczytamy tu o jego początkach i tym, jak to się stało że został wielkim kompozytorem. Oczywiście w ogromnym skrócie, bo książka przeznaczona jest dla początkujących czytelników i ma niewiele tekstu.

Czytam sobie

Przyjemne dla oka bardzo duże ilustracje umilają czytanie. Na końcu książki znajdziemy naklejki, dyplom sukcesu oraz pytania które zawsze warto dzieciom zadawać, by sprawdzić czy rozumieją co czytają. Nauka czytania ze zrozumieniem wcale nie jest bowiem taka oczywista - zdarza się, że dziecko przeczyta książkę i po jej zamknięciu już nie wie, o czym czytało. Zadawanie pytań pozwala wyćwiczyć rozumienie czytanego tekstu.

Czytam sobie

Na tropie potwora z Loch Ness z poziomu drugiego to zdecydowanie więcej tekstu, ale wciąż kolorowe ilustracje których jest w książce dużo. Tu poznajemy historię dwójki bohaterów mieszkających w Szkocji, którzy z ust pewnego starszego człowieka poznają historię o potworze ukrytym w głębinach Loch Ness. Czy to, co usłyszały jest prawdą..? Na początku zupełnie im się nie wydaje by mogła to być prawda.

Czytam sobie

To ciekawa, tajemnicza opowieść, w której czuć szkocki klimat. Bardzo przyjemnie się ją czyta.

Czytam sobie

Spotkanie z Filozofią z poziomu trzeciego to bardzo ciekawa książka! Dowiemy się z niej, co to jest filozofia i jak to się stało, że jest kolebką świata. Bo to dzięki temu, że ludzie szukali odpowiedzi na przeróżne pytania, powstało wiele dziecin nauki i wiele wynalazków, również tych które umilają nam codzienne życie. Filozofia liczy sobie 2500 lat i ciągle nam towarzyszy. W książce poznamy słynnych naukowców. Zastanowimy się również nad tym, jaka jest różnica pomiędzy dobrym a grzecznym.

Czytam sobie

W książkach z poziomu trzeciego mamy dużo tekstu i niewiele ilustracji, które nie są kolorowe. To idealne lektury dla dzieci, które dobrze już sobie radzą z większą ilością treści.

Czytam sobie

----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: