Czytam Sobie to trzypoziomowa seria od wydawnictwa Egmont, która wspomaga naukę samodzielnego czytania. Znacie ją zapewne doskonale! Ukazał...

Wrześniowe nowości z serii Czytam Sobie

By | 20:30 Napisz komentarz
Czytam Sobie to trzypoziomowa seria od wydawnictwa Egmont, która wspomaga naukę samodzielnego czytania. Znacie ją zapewne doskonale! Ukazało się w niej bardzo dużo tytułów, a co jakiś czas pojawiają się na rynku nowości. Fantastyczna sprawa! Bo każde dziecko znajdzie temat, który je zainteresuje i książkę, którą z przyjemnością przeczyta. A ja wam dziś pokażę trzy wrześniowe nowości, po jednej z każdego poziomu.


 Videorecenzja:


Dobranocka dla Batmana to nowość z poziomu pierwszego, czyli duże, kolorowe ilustracje i po jednym zdaniu na stronie. Ten poziom jest idealny dla początkujących czytelników. A historia spodoba się wszystkim fanom superbohaterów - a o czym ona jest, opowiadam w videorecenzji :)
Fafik i futerał to druga część historii Nelki i jej rodzinki, która znalazła pieska. A właściwie to piesek znalazł ich i tak się złożyło, że zamieszkał z nimi. Nelka zabiera Fafika na kurs rysunku, a po nim udają się razem na plac zabaw - zamiast wracać prostu do domu jak prosiła mama. Niestety Fafik znika! Co się z nim stało, gdzie jest..? Czy ktoś go ukradł? Z książki się tego dowiecie! Poziom drugi to nadal duże, kolorowe ilustracje, ale tekstu jest już więcej - co zresztą widać na pierwszy rzut oka.

Dziadek do orzechów to historia z przedstawieniem baletowym w tle - z cudownymi, subtelnymi ilustracjami. Od tej książki wzroku oderwać nie mogłam, jest przepiękna! Należy ona do poziomu trzeciego, co oznacza że tekstu jest sporo, a obrazki stanowią tylko dodatek do treści. Ale czcionka nadal jest duża, wyraźna i bardzo czytelna.Każda z tych książek na końcu ma naklejki i dyplom, a Dziadek do orzechów również słowniczek trudniejszych wyrazów. Ale zapewne doskonale to wiecie, bo jeśli nas uważnie obserwujecie to serię Czytam Sobie znacie. Prawda? :)Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: