Lukrecja - książka wydawnictwa Znak napisana przez córkę znanego autora, Rene Goscinny, który stworzył m.in Mikołajka. Kiedy pokazałam ksią...

Lukrecja - młodsza siostra Mikołajka?

By | 10:18 Napisz komentarz
Lukrecja - książka wydawnictwa Znak napisana przez córkę znanego autora, Rene Goscinny, który stworzył m.in Mikołajka. Kiedy pokazałam książkę na instagramie dostałam kilka wiadomości których autorzy zastanawiali się, czy Lukrecja będzie tak dobra jak Mikołajek..?


 Videorecenzja:


No niestety, nie porównam wam Lukrecji do Mikołajka, bo tego drugiego nie znamy za bardzo. Nie na tyle, żeby móc do niego porównywać. Ale myślę, że tutaj nawet nie ma co porównywać - Lukrecja do książka zupełnie innego autora, a to że ma na okładce zaznaczone że stworzona została przez córkę znanego pisarza, nie sprawia że trzeba ją do niego porównywać. Do lektury Lukrecji zabrałyśmy się z ochotą i... bawiłyśmy się przy niej świetnie!


Tytułowa Lukrecja ma 12 lat, chodzi do 6 klasy i zaczynamy przygodę z nią od momentu pisania przez nią wypracowania do szkoły. Dzięki temu możemy co nieco poznać jej życie, jej rodzinę i jej codzienność. To taki wstęp, po którym zaczyna się nieźle rozkręcać - Lukrecja jest typową nastolatką, myślę że utożsami się z nią wiele dziewczynek w jej wieku. I to właśnie one świetnie spędzą czas przy lekturze.


Życie Lulu pełne jest katastrof - z jej punktu widzenia oczywiście. Marzyła o psie, a dostała żółwia. Bardzo chciała jechać na szkolną wycieczkę, ale jej mama zgłosiła się na opiekunkę... A na zorganizowaną przez nią imprezę przyszła babcia! Która nastolatka nie uznałaby tego za ciąg katastrof..? To są właśnie takie sprawy, z pozoru zabawne, ale w gruncie rzeczy doprowadzające dziewczynki do rozpaczy. Ale życie Lukrecji jest w całej swej katastrofalności, bardzo kolorowe, wesołe i na prawdę wiele się dzieje - z przyjemnością się książkę czyta. I gdybym miała naście lat, pewnie odnalazłabym siebie w niejednej sytuacji. Z Lukrecją bowiem bardzo łatwo się utożsamić i to sprawia, że staje się taką naszą literacką przyjaciółką.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: