Czytam Sobie Eko to całkiem nowa seria książek wydawnictwa Egmont, które poruszają ważne dla nas, dla świata tematy. Serię samą w sobie zna...

Czytam Sobie Eko - ważne tematy dla młodych czytelników

By | 10:00 Napisz komentarz
Czytam Sobie Eko to całkiem nowa seria książek wydawnictwa Egmont, które poruszają ważne dla nas, dla świata tematy. Serię samą w sobie znamy doskonale i uwielbiamy - jest perfekcyjna do nauki czytania!


 Videorecenzja:


O samej serii rozpisywać się dziś za wiele nie będę - jeśli jej nie znasz, kliknij TU a zobaczysz wszystkie nasze recenzje książek z tej serii i dużo o niej poczytasz. Skupmy się dziś na tematach EKO.


Awantura w śmietniku to książeczka o segregowaniu śmieci. O tym, że gdy wszyscy byli w jednym kuble, było im źle i dochodziło między nimi do kłótni. Odpadki różnego pochodzenia nie potrafiły się ze sobą dogadać. Potrzebowały osobnych kubłów.

Wielki Skarb to lektura o tym, jak ważna jest woda. Nie przeżylibyśmy bez niej. A marnujemy ją w ogromnych ilościach i nie szanujemy. Książka przybliża nam rodzaje wody, jest w niej też o tym, że ta dobra woda się wyczerpuje. I o oszczędzaniu jej we własnym domu.

Misja Inspektora Maskonura to opowieść o zaśmieconych plastikiem wielkich wodach, o tym jak szkodzi ten plastik stworzeniom w nich żyjącym, że on je zabija. I Maskonur, który stojąc na straży porządku, zaczął oczyszczać wodę z plastiku. I segregował go.


Baba Jaga i Duch Puszczy to opowieść o znanej nam już z tej serii bohaterce, która po powrocie z Ameryki postanowiła rozpocząć życie zgodne z naturą, w chatce na uboczu hodowała swoje rośliny, zioła i otworzyła zielną aptekę. Pewnego razu, idąc zakupić komputer, zobaczyła coś, co ją szczerze przeraziło - wycięte drzewa. Zabite drzewa. Baba Jaga bardzo tego nie pochwala. Zaczyna protestować. I zrobi wszystko, by ratować Puszczę.

Książki z serii Czytam Sobie Eko powinno przeczytać każde dziecko! Ważne tematy dotyczące naszej przyszłości, a nasza przyszłość to dzieci. Oczywiście język w książkach z poziomu pierwszego jest bardzo oszczędny, ale przesłanie zostaje zachowane. Dbajmy o nasz świat, bo drugiego nie mamy.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: