Małpka Wiercipiętka to książka wydawnictwa Wilga zaczynająca się od tego, jak niesforna i hałaśliwa mała małpka zakłócała ład i porządek w ...

Małpka Wiercipiętka - o tym, jak innych irytowała, ale ich uratowała!

By | 21:33 Napisz komentarz
Małpka Wiercipiętka to książka wydawnictwa Wilga zaczynająca się od tego, jak niesforna i hałaśliwa mała małpka zakłócała ład i porządek w deszczowym lesie. Zwierzęta miały jej już dość, bo nawet nocą nie chciała spać. Musiała brykać, hasać i generować mnóstwo dźwięków..


 Videorecenzja:


Małpka Wiercipiętka próbowała nawet czasem być spokojna, posiedzieć tak jak jej inne zwierzęta pokazywały, ale nie potrafiła tego robić. W końcu nietoperz poradził jej, aby udała się na najwyższe drzewo, tam na pewno nie będzie nikomu przeszkadzać. Małpka tak zrobiła. Przez moment nawet się jej to podobało, ale szybko uświadomiła sobie, że jest teraz kompletnie sama. Nikt jej nie słyszy. Poczuła się osamotniona.


I nagle usłyszała burzę. Zaczęło padać, zerwał się niszczycielski wiatr. Była noc, zwierzęta w lesie smacznie spały, a wiatr niósł zagrożenie - mogły zginąć! Małpka musiała ich ostrzec. Rozpoczął się jej wyścig z burzą...


Jak się historia skończy? Czy małpka zdąży, czy zwierzęta ją docenią? Sięgnijcie po książkę, aby się tego dowiedzieć!


Książka ma piękne, kolorowe wnętrze i całkiem dużą czcionkę - dzięki czemu dzieciom łatwiej samodzielnie czytać. Historia w pewnym momencie ściska za gardło, gdy nie wiadomo co się z małpką stało - ale nie ma powodu do niepokoju, nikt nie zginie. Ale co się dokładniej stało, dowie się ten kto przeczyta :)


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: