O chłopcu, który ujarzmił wiatr  to książka wydawnictwa Edgar, która porusza do głębi. Na jej podstawie powstał film - my go jeszcze nie ogl...

O chłopcu, który ujarzmił wiatr

By | 10:00 Napisz komentarz
O chłopcu, który ujarzmił wiatr to książka wydawnictwa Edgar, która porusza do głębi. Na jej podstawie powstał film - my go jeszcze nie oglądałyśmy, ale wkrótce na pewno to zrobimy. Jeżeli jest choć po części tak dobry jak książka, to warto go zobaczyć.


 Videorecenzja:


To historia nastoletniego Wiliama, który mieszka wraz z rodziną w jednej z afrykańskich wiosek. Niestety wkrótce dotyka wioskę głód. Trudno nam to sobie wyobrazić, że oni spożywali w najgorszym czasie tylko jeden posiłek dziennie. W książce przeczytamy o wszystkim, co się wtedy działo. To swego rodzaju pamiętnik Wiliama. I dowód na to, żeby zawsze walczyć o swoje.


Wiliam ujarzmił wiatr. Zbudował wiatrak z tego, co miał do dyspozycji. Wbrew wszystkiemu i wszystkim był wytrwały i dążył do tego, co sobie założył. I sprawił, że mieszkańcom przestał dokuczać głód.


Czytając historię Wiliama, niejednokrotnie w oku kręciła się łza. Książka porusza, skłania do refleksji, do rozmowy. Pokazuje świat, jakiego my nie znamy. To nie tylko lektura dla młodych czytelników, ale dla ich rodziców również.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: