Odkryj Przyrodę to całkiem nowa seria książek, która ukazała się pod szyldem Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont i która charaktery...

Odkryj przyrodę - zajrzyj wgłąb książek

By | 10:00 Napisz komentarz
Odkryj Przyrodę to całkiem nowa seria książek, która ukazała się pod szyldem Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont i która charakteryzuje się niezwykłymi okienkami - dzięki nim książki mają swego rodzaju głębię, niesamowicie się patrzy w te okienka, widać w nich trójwymiarowy świat.


 Videorecenzja:


W Arktyce - to opowieść o zwierzętach zamieszkujących ten rejon świata. O arktycznej zimie, ale też nadchodzącej wiośnie. Piękne, zimowe ilustracje i padający śnieg sprawiają, że nie możemy się doczekać takiej zimy u nas! Wnętrze książki skrywa prawdopodobnie wszystkie zwierzęta zamieszkujące ten zimny region. A my z przyjemnością je poznajemy.


W Oceanie to wędrówka przez najgłębsze i najbardziej tajemnicze miejsce na świecie - naszą podwodną przygodę rozpoczynamy nad brzegiem oceanu, a następnie wędrujemy coraz niżej pod wodę, podziwiając rafy koralowe, poznając zwierzęta, płynąc aż do najciemniejszych miejsc oceanicznych głębin...
Na Farmie to opowieść najbliższa nam ze wszystkich tych trzech, gdyż zwierzęta zamieszkujące tam przynajmniej po części każde dziecko zna, ale mimo wszystko równie chętnie śledzimy na kartach książki wiejskie życie. Są kaczki nad stawem, kura na grzędzie, psy, koty, krowy, świnki... I też foliowe okienka w stronach, przez które podglądać można ten niezwykły świat.Odkryj Przyrodę to piękna seria książek, z niesamowitymi okienkami dzięki którym zaglądamy wgłąb książek i widzimy ich świat - one aż proszą aby odwrócić kartki i zobaczyć, co tam się dzieje. To książki dla najmłodszych czytelników, ale także dla przedszkolaków które z pewnością bardzo chętnie poznają mieszkające w danym regionie zwierzęta i zobaczą, jak wygląda ich codzienne życie. A dodatkowo na każdej stronie jest zagadka, zadanie - znajdź wiewiórkę, kieł narwala, fokę, rybkę... Musimy się dokładnie przyjrzeć ilustracji, żeby odnaleźć to, o co nas prosi książka.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: