Seria Basia...od wydawnictwa Egmont to książki, z którymi wiele dzieci się utożsami. Nie tylko dziewczynek, co może sugerować tytuł - chłopc...

Basia - o tym, co zabiera czas i jak się czuje odrzucony pierworodny...

By | 20:45 Napisz komentarz
Seria Basia...od wydawnictwa Egmont to książki, z którymi wiele dzieci się utożsami. Nie tylko dziewczynek, co może sugerować tytuł - chłopców również. Książki o Basi poruszają problemy i zagadnienia, z którymi wiele dzieci się styka i które są dla wielu nurtujące. Dziś opowiem o nowościach, po które zdecydowanie warto sięgnąć.


 Videorecenzja:


Basia i przyjaciele: Janek - to opowieść o poczuciu odrzucenia najstarszego z rodzeństwa. Rodzina Basi wybiera się na majówkę. Tuż przed nią Janek dowiaduje się, że prawdopodobnie będzie musiał nosić okulary. Pełno w nim emocji, które nie pozwalają mu się cieszyć nadchodzącym wyjazdem. Na dodatek, już w trakcie weekendu, młodsze rodzeństwo zaprząta uwagę rodziców, przez co Janek czuje się odrzucony. Chce się oddalić od rodziny...


To książka o emocjach, z którymi spotyka się wiele dzieci. I nie potrafi sobie z nimi poradzić. Życie Janka zaczęło tracić sens - w jego mniemaniu rzecz jasna. A nie było obok niego osoby, która by pomogła się mu z tym uporać. Na szczęście mama zareagowała, porozmawiali szczerze - a z tej ich rozmowy wyciągnąć wnioski mogą również czytelnicy.
Basia i zegarek to opowieść o czasie. O jego upływie, odmierzaniu, o zabijaniu czasu i jego marnowaniu. O tym, co czas nam zabiera, a co daje w zamian. To piękna historia o przemijaniu opowiedziana przez dziadka Basi, od którego to dziewczynka dostała zegarek. Warto przeczytać.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: