Ryzyk Fizyk edycja familijna to nowa wersja kultowej gry wydawnictwa Egmont, w którą zagrać można z dziećmi od siódmego roku życia. Opakow...

Ryzyk Fizyk edycja familijna - z jaką prędkością biega struś..?

By | 20:00 Napisz komentarz
Ryzyk Fizyk edycja familijna to nowa wersja kultowej gry wydawnictwa Egmont, w którą zagrać można z dziećmi od siódmego roku życia. Opakowanie mówi nam, że to najczęściej nagradzana gra imprezowa. Czy faktycznie jest taka fajna? Sprawdziłyśmy to!


 Videorecenzja:


W opakowaniu jest sześć tabliczek - jedna z jedynką która zawsze leży na środku i pięć które rozdajemy graczom (lub drużynom, bo można grać w grę drużynowo). sześć pisaków suchościeralnych i znaczniki - pionki po dwa dla każdego gracza, w sześciu kolorach.


Pionki są w dwóch rozmiarach - te większe są lepiej punktowane.Jest również podstawka z kartami, na których znajdują się pytania i odpowiedzi. Każda karta to dwa pytania. Bardzo polecam obejrzeć videorecenzję, ponieważ w filmie najlepiej wyjaśnić zasady gry i pokazuję tam, jak grać. Link na początku wpisu.


Ryzyk Fizyk to zdecydowanie imprezowy hit! Nie trzeba znać odpowiedzi na pytania, trzeba obstawić tabliczkę z odpowiedzą najbliższą prawdzie, a najlepiej napisać tę odpowiedź - wtedy zdobędzie się dodatkowy punkt. W jednej rundzie można zdobyć maksymalnie cztery punkty, jeżeli napiszemy poprawną odpowiedź i położymy na niej oba nasze pionki - jeden punkt za mały pionek, jeden punkt za napisanie odpowiedzi i dwa punkty za duży pionek.


Pytania łatwe nie są, ale o to chodzi! Trzeba kombinować, wymyślać, strzelać w liczby, które będą najbliższe prawdzie. Ale nie większe niż poprawna odpowiedź, bo wtedy nici z punktów... A jeśli ostatecznie wydaje nam się, że wszystkie zapisane liczby na tabliczkach są zbyt wysokie, kładziemy pionek lub pionki na tabliczce z cyfrą 1. Ale zajrzyj koniecznie do videorecenzji, bo w filmie najfajniej się pokazuje, jak grać :)


Ryzyk Fizyk wpisuje się do naszego topu gier w większym gronie, z babciami, kuzynkami, podczas Świąt czy innych spotkań. Martynka mimo że rzadko kiedy napisze poprawną odpowiedź, często wygrywa! Dyskusjom nie ma końca, śmiechom też, a przy okazji można się też czegoś nauczyć. Wiecie, jak z jaką prędkością biega struś? Ile waży noworodek pandy wielkiej? Ile zębów ma koń? My już to wiemy. A poza tym, ogrom innych ciekawostek, które w grze się pojawiły (jak na przykład to, ile jest smerfów i minionków).

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: