Kochamy książki. Nasz dom jest ich pełen, moje dziewczyny to prawdziwe mole książkowe i czytają dziennie ogromne ilości. Oli też czyta, po s...

Przyczep magnes - seria książek do czytania i zabawy

By | 22:46 Napisz komentarz
Kochamy książki. Nasz dom jest ich pełen, moje dziewczyny to prawdziwe mole książkowe i czytają dziennie ogromne ilości. Oli też czyta, po swojemu, opowiadając co widzi na ilustracjach i łącząc to z tym co zapamiętała po wspólnym czytaniu danej książki. Kiedy ujrzałyśmy te trzy książki z serii Przyczep Magnes od wydawnictwa Media Service Zawada, ja już wiedziałam że będą hitem! Oli sama tworzy magnesami ilustracje do opowiadanych przez siebie historii, albo ja czytam a ona przyczepia magnesy. Czy może być lepiej..?


 Videorecenzja:


A i owszem, może być lepiej - kiedy czytamy o przygodach ulubionych bohaterów, a na magnesach są ich podobizny. Oj ile frajdy ma Oli z tymi książkami! Peppa, Psi Patrol, Shimmer i Shine, Dora... Ale zaczniemy od książki, która ma najpiękniejsze zwierzęce ilustracje na świecie.


Zwierzątka z Animal Club są absolutnie fantastyczne! Mają tak cudowne mordki, dzióbki, pyszczki, no i te oczy. Jestem ich fanką od naszej pierwszej książki z nimi w roli głównej. Jedziemy na wieś to opowieść o wiejskich zwierzątkach, które witają nas, a następnie obserwujemy co one tam na tej wsi porabiają. I oczywiście za pomocą magnesów uzupełniamy scenki.
Świnka Peppa wydaje królewskie przyjęcie. Wszyscy jej przyjaciele, a nawet rodzina, tematycznie się ubrali. Weźmiemy udział wraz z nimi w uroczystym posiłku, pojedziemy na piknik, obejrzymy pokaz magii, a na końcu czeka nas królewski bal
A książka Nick jr: Czas na przygodę, zabierze nas w pięć różnych miejsc, do pięciu różnych bajek - Dora poznaje świat, Psi Patrol, Shimmer i Shine, Blaze i megamaszyny i Rycerka Nelka. Czytamy i uzupełniamy bajkową ilustrację magnesami. Magnesami, które w każdej książce mają specjalne przezroczyste pudełeczko, dzięki czemu nie zgubimy ich. Nawet gdy książka stoi między innymi na półce, pudełeczko się nie otworzy. A same magnesy rewelacyjnie trzymają się stron!
Seria Przyczep Magnes to nie tylko czytanie - stajemy się współtwórcami historii, tworząc do nich ilustracje. To świetna kreatywna zabawa!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: