Everest: Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia od wydawnictwa Wilga, to opowieść o pierwszych zdobywcach najwyższej góry św...

Everest - Niesamowita historia pierwszych zdobywców

By | 10:00 Napisz komentarz
Everest: Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia od wydawnictwa Wilga, to opowieść o pierwszych zdobywcach najwyższej góry świata. Pięknie zilustrowana historia, która rozpoczyna się praktycznie od momentu ich dzieciństwa - w dwóch różnych światach.


 Videorecenzja:


Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Himalaista i Szerpa, którzy jako pierwsi na świecie stanęli na dachu świata. Poznali się w ambasadzie w Katmandu i to tam rozpoczęła się ich znajomość, która zapisała ich na kartach historii na zawsze.


W pierwszej części książki poznamy czasy ich dzieciństwa, ich dorastanie, dowiemy się jak zostali wspinaczami. Poznamy najwyższą górę świata, historię jej podboju do momentu, aż dwaj główni bohaterowie książki stanęli na jej szczycie.


W książce są również ciekawe informacje, np o aklimatyzacji, o tym jak przetrwać na takiej wysokości. Jest także poruszony temat Yeti! Czy on istnieje w końcu, czy nie..? Nie zdradzę co książka na jego temat nam mówi :)


Nie wyobrażam sobie naszej domowej biblioteczki bez książki Everest: Niezwykła Historia. Himalaizm jest fascynujący - ja sama mam mnóstwo książek napisanych przez lub o himalaistach, a Martynka jako że uczęszcza do szkoły, której patronem jest jeden z wybitnych polskich himalaistów - w końcu też zaczęła się tematem interesować. Po Everest sięgnęła chętnie i przeczytała ekspresem. A później sobie porozmawiałyśmy na jej temat, przeczytałyśmy razem, raz, drugi, trzeci... Historię pierwszych zdobywców znamy już na pamięć. I bardzo wam polecamy!Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: