Boost od wydawnictwa Rebel to karciana gra, w której musimy wykazać się szybkością i spostrzegawczością. Trochę przypomina Dobble, ale tylk...

Boost - tu liczy się spostrzegawczość i szybkość!

By | 19:00 Napisz komentarz
Boost od wydawnictwa Rebel to karciana gra, w której musimy wykazać się szybkością i spostrzegawczością. Trochę przypomina Dobble, ale tylko trochę :) Już wszystko opowiadam...

Videorecenzja:


W Boost, podobnie jak w Dobble - mamy okrągłe karty (ale z jedną ilustracją zamiast kilku) i naszym zdaniem jest znalezienie podobieństwa w kartach. Tylko że tutaj szukamy kart należących do jednej kategorii. Każdy gracz kładzie przed sobą stos zakrytych kart (jeżeli gramy we dwie osoby, tworzymy po dwa stosy i odkrywamy je jednocześnie dwoma rękoma) i wszyscy równo odkrywamy po jednej karcie ze stosu. Naszym celem jest znalezienie przedmiotów, które należą do tej samej kategorii - wypowiedzenie nazwy kategorii z równoczesnym dotknięciem kart do niej należących.


Dotknięte karty są zabierane przez osobę, która je wygrała. Reszta zostaje na stole i dokładamy do nich kolejne odkryte karty. I sytuacja się powtarza - szukamy kart należących do jednej kategorii. Wyrywa osoba, która zdobędzie najwięcej kart.


Lubię takie gry. Można się przy nich totalnie zrelaksować, ale zarazem zafundować sobie trening ze spostrzegawczości. I tu też, podobnie jak w grach Dobble, mamy różne MiniGry! Można grać bez końca, za każdym razem w inną wersję.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: