Dobble Harry Potter - gra od wydawnictwa Rebel, na której nie sposób nie zawiesić wzroku! Białe metalowe pudełko ze złotymi elementami, log...

Dobble Harry Potter - gratka dla potteromaniaków

By | 19:00 Napisz komentarz
Dobble Harry Potter - gra od wydawnictwa Rebel, na której nie sposób nie zawiesić wzroku! Białe metalowe pudełko ze złotymi elementami, logo HP na jego wieczku - czy jest tu jakiś potteromaniak, który nie sięgnął by po nie i nie chciał zajrzeć do środka..?


 Videorecenzja:


Karty do gry w Dobble skrywają się w niewielkim metalowym pudełeczku, co czyni z niej bardzo niepozorną grę. Bo w tym małym pudełku kryje się mnóstwo zabawy! I nie tylko, bo dzięki grze w Dobble ćwiczymy koncentrację i spostrzegawczość. Naszym celem jest odnalezienie obrazka, który łączy dane karty - zawsze jest tylko jeden taki obrazek i musimy znaleźć go i nazwać jak najszybciej! Wtedy, w zależności od wybranej wersji (a tych jest kilka), zabieramy karty lub pozbywamy się ich. I wygrywamy!


My najczęściej gramy tak, że każdy dostaje po równo kart, jedna wędruje na środek stołu i każdy z graczy próbuje znaleźć wspólny element ze swojej wierzchniej karty i tej na stole. Gdy znajdzie, mówi jego nazwę i odkłada kartę na stos na stole i szybko szukamy kolejnego wspólnego obrazka. Wygrywa osoba, która pozbędzie się wszystkich swoich kart.
Martynka lubi też grać w zbieranie kart, czyli każdy ma swój stos i wykładamy na środek stołu po karcie, a osoba która znajdzie wspólny element zabiera wszystkie karty - i wygrywa ten, kto ma ich najwięcej.
A wiecie ile jest MiniGier w Dobble? Sporo, oj sporo... :) Nie sposób się z tymi kartami nudzić, bo urozmaiceń jest masa!


Wersja Dobble Harry Potter mnie osobiście zachwyciła. Kocham Pottera i wszystko, co z nim związane. Martynka też powoli jest zarażana potteromaniactwem, a ta gra idealnie się do tego nadaje! :) Piękne, kolorowe obrazki które skłaniają również do opowieści - a co to za symbol? A skąd się wziął? A to kto? A dlaczego? I potterowe historie same się na język nasuwają, by opowiadać dzieciakom.


Dobble Harry Potter - cudowna, magiczna i piękna wersja gry w Dobble, której potteromaniak nie przegapi!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: