Zęby, ciosy i siekacze to kolejna już książka w tej genialnej serii! Jest ich kilka, my mamy jeszcze o pupach - obie są po prostu świetne!

Zęby, ciosy i siekacze

By | 08:00 Napisz komentarz
Zęby, ciosy i siekacze to kolejna już książka w tej genialnej serii! Jest ich kilka, my mamy jeszcze o pupach - obie są po prostu świetne!

Recenzja książki Zęby, ciosy i siekacze

Na początku przeczytamy trochę informacji o zębach. Dowiemy się, że są mleczne i stałe, poznamy też budowę zęba. Przechodząc do zwierząt - przeczytamy najpierw o tych, których zębów mają najmniej, kończąc na gatunkach obdarzonych siekaczami najhojniej.

TUTAJ sprawdzisz aktualną cenę książki.


Czy wiesz, że w oceanach pływają walenie bez zębów? Należą do fiszbinowców, którym miliony lat temu w wyniku ewolucji zęby przekształciły się w coś podobnego do paznokci, których każdy ma w otworze gębowym do trzystu w każdym rzędzie! Ale nie tylko walenie są bezzębnymi ssakami, bo na lądach też taki ktoś chodzi - a zwie się dziobak.


Narwal ma jeden ząb. Hipopotam ma największy pysk na lądzie, zęby bobra rosną przez całe jego życie, a diabeł tasmański może przegryźć metalowy pręt. Szczęka kangura ma charakterystyczny wygląd, ząb krokodyla różańcowego może mieć do 10cm długości, a ryba piła ma zęby w pysku i na pysku. Poznamy zęby konia, psa i kota rzecz jasna, węża, żaby i wielu wodnych stworzeń. Po każdym zwierzęciu jest krótka ciekawostka dotycząca czegoś związanego z jego zębami.

To bardzo ciekawa książka, napisana tak, że zainteresuje każdego czytelnika.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Babaryba.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: