Seria Disney Nauka z komiksem powiększyła się o nową podserię, a mianowicie Miasta Przyszłości. Pierwszy tom - Zasoby Naszej Planety porus...

Nauka z komiksem: Miasta przyszłości. Zasoby naszej planety

By | 11:00 Napisz komentarz
Seria Disney Nauka z komiksem powiększyła się o nową podserię, a mianowicie Miasta Przyszłości. Pierwszy tom - Zasoby Naszej Planety porusza bardzo ważny temat.

Recenzja książki Nauka z komiksem: Zasoby naszej planety

Judy wraz z Nickiem przyjeżdża do jej rodzinnego Szarakówka. Już na początku dowiadujemy się o zmianach, które zaszły w tej niewielkiej miejscowości od czasu wydarzeń ze Zwierzogrodu - do tej jak dotąd króliczej wsi zaczęły sprowadzać się inne zwierzęta, widzące w niej potencjał na dobre życie. Rodzice Judy dotychczas byli potentatami w uprawie marchewek, ale zmienili swoje spojrzenie na rolnictwo. Przy okazji poznajemy pojęcia bioróżnorodności i monokultury.

TU sprawdzisz aktualne ceny Miast Przyszłości.


Podczas pobytu na farmie bohaterowie odkrywają, że uprawy rodziców Judy są zniszczone. Zresztą nie tylko u nich ten problem wystąpił. Podejrzenia padają najpierw na wodę, która według pana Bobra robi się coraz brudniejsza. Czy tej katastrofie da się zapobiec..?


Komiks przemyca ogrom edukacyjnej treści. Co jest charakterystyczne dla serii Nauka z komiksem, to pomiędzy historią pojawia się dużo treści dotyczącej tematu przewodniego. To jest zdecydowanie seria, którą warto znać! Czytajcie ją z dziećmi, rozmawiajcie na tematy tutaj poruszane, bo to jest ważne.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: