Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko to 15 opowieści o dziewczynach, które wzięły los w swoje ręce. Dziewczynach odważnych, wierzą...

Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko

By | 11:30 Napisz komentarz
Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko to 15 opowieści o dziewczynach, które wzięły los w swoje ręce. Dziewczynach odważnych, wierzących w siebie, które nie bały się stawić czoła przeciwnościom. I nie robiły tego, czego oczekiwali od nich inni.

Recenzja książki Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko

Poznamy Bradamantę, która nie chciała poślubić kandydata wskazanego przez rodziców, a rodzice nie godzili się na pobłogosławienie związku z rycerzem. Dziewczyna zaproponowała więc, że poślubi tego kto dorówna jej w walce na miecze. Nikt poza Ruggiem nie był w stanie tego zrobić. I kiedy wyglądało na to, że ich życie się ułoży, bo podczas wesela rodziny obojga polubiły się, Czarownik zapragnął zemsty po tym, jak Bradamanta odrzuciła kandydaturę jego syna na męża.

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny książki.


Kolejna opowieść jest o Atalancie, która urodziła się jako córka króla - zrozpaczonego, bo marzył o synu.. Dziecko pozostawiono na pożarcie dzikim zwierzętom. Przygarnęła ją niedźwiedzica, przy której boku Atalanta dorastała. Gdy miała kilka lat, niedźwiedzica uznała że czas by wróciła do ludzi - myśliwy wziął dziewczynkę i wraz z żoną wychował. Ta historia ma oczywiście długi ciąg dalszy..


Książka ma wyjątkowe ilustracje, które dodają jej charakteru i sprawiają, że jest to niezwykła publikacja. Historie dziewczyn i kobiet pokazują czytelnikowi, że czasem, a nawet często trzeba zawalczyć o to, czego się pragnie. Nie ma co czekać w wieży na księcia, który przybędzie z ratunkiem - trzeba się z tej wieży uwolnić własnymi siłami.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: