Matka Ziemia to gra quizowa przeznaczona dla 2-6 graczy w wieku 8+ która ma tak hipnotyzujące pudełko, że nie da się oderwać od niego wzroku.

Matka Ziemia - Uratujesz świat?

By | 17:30 Napisz komentarz
Matka Ziemia to gra quizowa przeznaczona dla 2-6 graczy w wieku 8+ która ma tak hipnotyzujące pudełko, że nie da się oderwać od niego wzroku.

Matka Ziemia

Recenzja gry Matka Ziemia

Celem gry jest odpowiadanie na quizowe pytania i przesuwanie kart do środka planszy. Każdy gracz ma określone, wylosowane wcześniej zadania do wykonania i musi je zrealizować. Na początku jednak trzeba przygotować rozgrywkę - złożyć odpowiednio planszę i umieścić na niej karty w odpowiednich kolorach. Będziemy odpowiadać na pytania, na których zatrzyma się pionek. Pytania są o różnych stopniach trudności i może być możliwa więcej niż jedna odpowiedź - wszystko to jest określone na początku karty. Przeważnie gra wymaga, by więcej niż jeden gracz poprawnie odpowiedział na pytanie, by można je było zaliczyć. Mogą po drodze pojawić się kłopoty w postaci kart uszkodzeń.

TUTAJ sprawdzisz aktualną cenę Matki Ziemi.

Matka Ziemia

Gra skierowana jest do dzieci w wieku 8+ ale nie nastawiajcie się na to, że dzieci będą udzielały poprawnych odpowiedzi. Pytania przeważnie nie są łatwe, ale są doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy - można po zakończeniu tury porozmawiać z dzieckiem o danym problemie czy zagadnieniu, spróbować wspólnie poszukać rozwiązania. Matka Ziemia to gra która powiększa świadomość ekologiczną.

Co nieco o grze opowiadam też w filmie:Matka Ziemia to gra kooperacyjna - wygrywamy, jeśli każdy gracz wykona swoje zadania z kart, lub też przegrywamy, jeśli nasza planeta doświadczy zbyt wielu uszkodzeń albo któreś z zadań stanie się niemożliwym do zrealizowania.

Matka Ziemia

Dlaczego warto sięgnąć po Matkę Ziemię?
Powiększycie swoją wiedzą dotyczącą zagrożonych gatunków, utraty bioróżnorodności na Ziemi. Nauczycie się jak chronić środowisko. Poznacie temat recyklingu i zrównoważonej konsumpcji, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach.

Gra jest bardzo dobrze wykonana, wszystkie elementy planszy doskonale do siebie pasują i porusza się nią bez problemu.

Matka Ziemia

Matka Ziemia

---
Wpis w ramach współpracy z Tactic.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: