Kocia Klątwa skierowane są do graczy w wieku 12+ i są pięknie wykonaną grą w skojarzenia. Będą wspaniałym i wyjątkowym prezentem!

Kocia klątwa - Odgadniesz tajne hasło?

By | 19:15 Napisz komentarz
Kocia Klątwa skierowane są do graczy w wieku 12+ i są pięknie wykonaną grą w skojarzenia. Będą wspaniałym i wyjątkowym prezentem!

Recenzja gry Kocia Klątwa na YouTube:Kocia Klątwa to gra karciana - w zamykanym na magnes opakowaniu znajdziemy karty z wyrazami oraz karty zaklęć. Jest też żeton kociej klątwy, którego z całych sił musimy starać się unikać - on bowiem przynosi najwięcej ujemnych punktów na koniec gry.

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny gry.


Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów, a te zbieramy poprzez odgadywanie słów. Każdy gracz po kolei staje się osobą wymyślającą skojarzenia - po odwróceniu jednej z kart w pudełku wybieramy jedno z dwóch wskazanych przez kartę obok słów i sugerując się tym co karta ta wskazuje, wymyślamy skojarzenia do danego wyrazu. Zależy nam, by ktoś z graczy odgadnął wyraz w dokładnie tylu podpowiedziach, ile jest na karcie. Jeżeli ktoś odgadnie szybciej, gracz który wymyślał skojarzenia nie zdobywa punktów. Gdy uda się odgadnąć którejś osobie wyraz w dokładnie tylu podpowiedziach ile wskazuje karta, zarówno zgadujący jak i gracz wymyślający słowa, zdobywają punkt. Punktami są karty, które przed rozpoczęciem gry kładziemy w stosie poza pudełkiem.


Jeśli gracz wymyślający skojarzenia wybierze punkt w którym widnieje symbol żółtej karty, przekazuje wybranemu graczowi tę kartę właśnie. A żeton klątwy może powędrować to osoby która daje podpowiedzi do wyrazu - jeżeli reszta graczy uzna, że te skojarzenia są nieprecyzyjne i nie szło na ich podstawie odgadnąć słowa, dają graczowi klątwę. Żeton ten może wędrować pomiędzy graczami, a osoba która będzie w jego posiadaniu na końcu gry, odlicza sobie od zgromadzonych punktów aż cztery.

Kocia Klątwa to pięknie wykonana, wciągająca gra karciana, przy której spędzicie długie godziny. Mam nadzieję, bo my spędzamy.. :)


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: