Ale kocioł! od Foxgames to bardzo niezwykła gra planszowa z planszą, która jest pudełkiem z przykrywkami. To w tych czterech skrytkach będz...

Ale kocioł! Recenzja gry

By | 16:45 Napisz komentarz
Ale kocioł! od Foxgames to bardzo niezwykła gra planszowa z planszą, która jest pudełkiem z przykrywkami. To w tych czterech skrytkach będziemy szukać składników na eliksir..

Recenzja gry Ale kocioł!

Przed rozpoczęciem gry tasujemy karty składników, a każdy z graczy bierze jedną kartę sakiewki - będzie w niej zbierał żetony z punktami. W swojej turze gracz najpierw decyduje, z ilu składników chce uwarzyć eliksir (od dwóch do pięciu) i bierze odpowiednią ilość kart z zakrytego stosu. Teraz musi znaleźć składniki na strychu czarownicy. Podnosi pokrywy i przeszukuje skrytki, ale uwaga! Może to robić tylko za pomocą różdżki, nie wolno dotykać ich ręką ani tym bardziej wyciągać ze skrytek.

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny gry.


Jeżeli gracz jest pewien gdzie jaki składnik się znajduje, próbuje uwarzyć eliksir poprzez układanie kart przy odpowiednich skrytkach. Gdy mu się powiedzie, zdobywa żeton z taką ilością punktów, ile miał składników. Tura przechodzi do kolejnej osoby. Gra kończy się, gdy któraś z osób zapełni swoją sakiewkę czterema żetonami - wygrywa gracz z największą ilością punktów.


W grze Ale kocioł! mamy fantastyczny klimat wiedźmowego domku z odrobiną (albo i całkiem sporą porcją) zapamiętywania. Te skrytki są świetne, jestem pewna że na ich przeszukiwanie nie będziecie musieli namawiać nikogo, prawdopodobnie każde dziecko chętnie weźmie w rękę różdżkę i spróbuje odnaleźć składniki :)


Zobacz film o grze:
---
Wpis w ramach współpracy z Foxgames.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: