Przetrwać w górach to gigantyczna książka! Właściwie nie tylko książka, bo także gra - teleportujemy się dzięki niej w góry i spróbujemy w ...

Przetrwać w górach

By | 10:30 Napisz komentarz
Przetrwać w górach to gigantyczna książka! Właściwie nie tylko książka, bo także gra - teleportujemy się dzięki niej w góry i spróbujemy w nich przetrwać..

Przetrwać w górach

Recenzja książki Przetrwać w górach

Na początku przygody z książką dowiadujemy się, że bierzemy udział w wyprawie dokumentującej życie wilków w Alpach. Znajdziemy tu wyposażenie, które musimy ze sobą zabrać. Niestety już na samym starcie mamy kłopoty - w helikopterze wybuchł silnik, Sophia która go pilotuje każe nam wyskakiwać. Nie wiemy, czy jest ranna, czy może udało jej się w miarę bezpiecznie osiąść na zboczu góry. W tym momencie musimy podjąć decyzję, co robimy - idziemy w górę szukać Sophii, czy w dół szukać wioski. A może lepiej znaleźć obóz dziadka Harry'ego..?

Przetrwać w górach

W zależności od wyboru, przenosimy się na odpowiednią stronę. I tam decyzję pomoże nam podejmować spinner dołączony do książki. Czy podczas zamieci znajdziemy w śniegu saperkę i przeniesiemy się na kolejne strony, czy nie uda nam się zbudować schronienia i będziemy się cofać? Jeżeli uda nam się przetrwać w jamie, to czy ten czas zakończy się dla nas bezpiecznie, czy zostaniemy zasypani w śniegu? Przy okazji mnóstwo tutaj porad, na przykład jak zrobić jamę śnieżną, jak przetrwać lawinę, jak rozpoznać stopień odmrożenia. Staniemy oko w oko z niedźwiedziem, będziemy opatrywać krwawiące rany, zdobywać pożywienie.. Znajdziemy tutaj również fragmenty prawdziwych historii.

Przetrwać w górach

Książka Przetrwać w górach to świetna zabawa i dużo edukacyjnej treści przy okazji. Jest wyjątkowa! I na pewno będzie wspaniałym prezentem niezależnie od okazji :)

Przetrwać w górach

---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: