Szekspir to nie dramat! Opowieści dla młodych to książka, która w bardzo przystępny i przyjemny sposób przybliży młodym czytelnikom wybitne...

Szekspir to nie dramat. Opowieści dla młodych

By | 12:00 Napisz komentarz
Szekspir to nie dramat! Opowieści dla młodych to książka, która w bardzo przystępny i przyjemny sposób przybliży młodym czytelnikom wybitne dzieła Williama Szekspira.

Recenzja książki Szekspir to nie dramat!

Książka ta zawiera wszystkie najpopularniejsze dzieła Szekspira, z których zostało zachowane to co najważniejsze, ale zarazem zostały one tak przygotowane, by młodzi czytelnicy mogli po nie sięgnąć. Bo jak wiadomo, Szekspir tworzył dla dorosłych. Jego utwory napisane w formie sztuki, mogłyby być ciężkie w odbiorze dla młodzieży, ale z pomocą przychodzi Harper Kids i to fantastyczne wydanie dzieł Szekspira w formie opowieści.

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny książki.


Komedia omyłek, Romeo i Julia, Stracone zachody miłości, Sen nocy letniej, Kupiec wenecki, Wiele hałasu o nic, Jak wam się podoba, Wieczór Trzech Króli, Hamlet, Otello, Król Lear, Makbet, Antoniusz i Kleopatra, Zimowa opowieść, Burza - te utwory znajdziecie w tym przepięknym wydaniu.

Książka jest bardzo przyjemna w odbiorze, opowieści w niej zawarte są tak przystępnie przygotowane, że jej lektura nie przysparza żadnych trudności. Na przykładzie Romea i Julii - przeczytamy o konflikcie dwóch rodów i przypadkowym spotkaniu Romea z Julią, którym nie dane było ze sobą być, a którzy zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Przeczytamy o ich potajemnym ślubie, o wyjeździe Romea który wcześniej zabił kuzyna Julii (w sumie trochę przypadkowo) i o opracowaniu planu, w którym Julia miała wypić coś, co sprawi że będzie przez kilka godzin wyglądać na martwą - po złożeniu jej ciała w kościele miała uciec do Romea. Niestety wiadomość o tym spisku nie dotarła na czas do Romea, który znalazł Julię i myśląc, że jest martwa - zażył truciznę. Po ocknięciu się Julia wypiła resztę z jego buteleczki, by nie musieć żyć bez ukochanego..


I tak właśnie upłynie nasza przygoda z książką - na opowiadaniach, które przyjemnie się czyta. Wzbogacone są one genialnymi ilustracjami, które nadają publikacji charakteru. Świetna jest to książka. Bardzo warto ją poznać.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: