Nowe opowieści z Doliny Muminków to druga część przepięknej serii o Muminkach, napisanej przez bratanicę Tove Jansson ( TU pisałam o pierw...

Nowe opowieści z Doliny Muminków

By | 13:00 Napisz komentarz
Nowe opowieści z Doliny Muminków to druga część przepięknej serii o Muminkach, napisanej przez bratanicę Tove Jansson (TU pisałam o pierwszej książce).

Muminki

Recenzja książki Nowe opowieści z Doliny Muminków

We wnętrzu znajdziemy cztery historie - Morska wyprawa Muminka, Muminek i pierwszy śnieg, Muminek i ostatni smok, Topik i Topcia przybywają do Doliny Muminków. Przed rozpoczęciem lektury poznamy jeszcze pokrótce kto jest kim w świecie Muminka. W pierwszej opowieści wraz z Tatusiem Muminka zabrał synka, Ryjka i Małą Mi w podróż Symfonią Mórz. Ale nie mogli zwodować łodzi, więc poprosili o pomoc Edwarda, który w niekoniecznie miły sposób zgodził się im pomóc. Na pokładzie była oczywiście też Mamusia Muminka, która dbała o porządek. Ku jej niezadowoleniu, do łodzi wsiadła Ciotka Paszczaka, uratowana przez naszych bohaterów, która od razu zapragnęła wprowadzić swoje porządki. Po drodze mieli jeszcze kilka przygód, zanim dotarli do Doliny. Szczęśliwi, że są już w domu..

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny książki.

Muminki

W drugiej opowieści osadzonej w pięknym, zimowym klimacie, Muminek został wyrwany z zimowego snu przez promień księżyca. Powinien spać wraz z resztą rodziny od listopada do kwietnia, ale nagle obudził się i początkowo lekko przerażony, o świcie postanowił ruszyć w las. Jeszcze nie wiedział, czy jest jedynym nieśpiącym stworzeniem, ale szybko odkrył, że część mieszkańców nie zasypia.

Muminki

Książka ma piękne ilustracje. Są praktycznie identyczne jak te z książek Tove Jansson, mimo że stworzone przez różnych ilustratorów. Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością. Bardzo lubię Muminki, to moje dzieciństwo i chętnie się do niego przenoszę na kartach książek.

Muminki

---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: