Skubane kurczaki to prześwietna gra planszowa dla dzieci 4+ w której będziemy przygotowywać się do kurzej olimpiady - i w trakcie tych przy...

Skubane Kurczaki - Recenzja gry planszowej

By | 12:00 Napisz komentarz
Skubane kurczaki to prześwietna gra planszowa dla dzieci 4+ w której będziemy przygotowywać się do kurzej olimpiady - i w trakcie tych przygotować biegać dookoła, kradnąc sobie piórka!

Recenzja gry:


>> TU PORÓWNASZ CENY.


Jak grać w grę Skubane Kurczaki?

Tworzymy koło z żetonów jajek, a w środku nich układamy pomieszane, zakryte żetony sześcianów. Stawiamy kurę lub koguta w wybranym kolorze na jednym z jajek - ale tak, by pomiędzy wszystkimi figurkami były takie same odstępy w postaci pustych jajek.


Wtykamy w kuperek naszego pionka piórko i rozpoczynamy grę. Biegamy po planszy przeskakując z jajka na jajko i próbujemy ukraść piórka wszystkich graczy - osoba której się to uda, wygrywa grę.


Skubane Kurczaki to gra pamięciowa - ruch pionkiem możemy wykonać tylko wtedy, gdy odkryjemy żeton ze środka z tym samym obrazkiem, który jest na jajku przed naszą kurą. Piórka kurom zabieramy mijając je - jeśli na jajku przed nami stoi kura, musimy odkryć ze środka ilustrację znajdującą się na jajku przed tą kurą, wtedy możemy ją ominąć i zabrać jej piórko.


Nasza tura trwa tak długo, jak długo będziemy odkrywać poprawne kafelki - jeśli nie znajdziemy pary, tura się kończy. Skubane Kurczaki to można by rzec rozbudowana wersja memory, z fantastyczną mechaniką i elementem negatywnej interakcji.
Koniecznie obejrzyj film, pokazuję tam dokładnie jak grać w grę :)


Elementy gry wykonane są solidnie, te kartonowe są na prawdę grube i sztywne, a drewniane kolorowe kury ogromne i urocze!


Gra Skubane Kurczaki znalazła się w top 5 ulubionych gier mojej najmłodszej córki - codziennie chce w nie grać, tak bardzo spodobała jej się gonitwa za kurczakami i usiłowanie zabrania piórek innych graczy.

----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: