Mały Inwestor to rodzinna gra planszowa, dzięki której dzieci uczą się inwestować i zarabiać, doskonale się przy tym bawiąc. Celem gry jest...

Kapitan Nauka: Mały Inwestor

By | 09:00 Napisz komentarz
Mały Inwestor to rodzinna gra planszowa, dzięki której dzieci uczą się inwestować i zarabiać, doskonale się przy tym bawiąc. Celem gry jest wybranie się na wycieczkę do sześciu atrakcji - gracz który odwiedzi komplet jako pierwszy, wygrywa grę. 

Recenzja gry:
W zestawie jest pięć pionków i odpowiadające im kolorami żetony, są banknoty (waluta kapitanów :)), karty i plansza. Przed rozpoczęciem gry każdy bierze jeden pionek z pasującymi żetonami, rozdajemy wszystkim graczom odpowiednią ilość banknotów - z reszty tworzymy kasę w pobliżu planszy, z której będziemy wypłacać sobie pieniądze i do której czasem też coś wpłacimy. Karty przedsiębiorczości z pomarańczowym rewersem tasujemy i tworzymy z nich zakryty stos, a pozostałe karty rozkładamy awersami ku górze. Plansza ma dwa pola licytacji, na których musimy położy dwie wierzchnie zakryte pomarańczowe karty. Możemy zacząć grę...


Rzucamy kością i przesuwamy się po planszy, zatrzymując się na mniej lub bardziej korzystnych dla nas polach. Będziemy wydawać pieniądze i je zarabiać, inwestować, ale czasem też brać pożyczki, wszystko po to by zarobić odpowiednio dużo na odbycie wycieczek do popularnych miejsc - musimy zaliczyć dwie trzygwiazdkowe, dwie dwugwiazdkowe i dwie jednogwiazdkowe. Odwiedzone atrakcje zaznaczamy kładąc na nich żetony w swoim kolorze.


Rozgrywka w grę Mały Inwestor nie jest krótką grą, dlatego możemy się umówić że do wygrania potrzebne jest odwiedzenie na przykład czterech atrakcji. Albo wprowadzić jeszcze jedno udogodnienie, które po przejściu przez pole Dom uprawniające do pobrania gotówki z kasy, pozwala nam również zakupić kartę przedsiębiorczości.


Będziemy się licytować, negocjować, wymieniać, sprzedawać i kupować, ponosić konsekwencje swoich decyzji lub losu który zgotuje nam kostka, brać pożyczki gdy zajdzie taka potrzeba, inwestować oszczędności, czasem bankrutować, a czasem wygrywać. Każda rozgrywka w Małego Inwestora to wspaniała lekcja przedsiębiorczości i zarządzania budżetem.


Mały Inwestor przeznaczony jest dla dzieci od 7 roku życia, dla 2-5 graczy i jest wspaniałą edukacyjną grą.
----
Recenzja w ramach współpracy z Kapitan Nauka.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: