Velonimo: Zwierzę na rowerze to ekspresowa gra karciana dla 2-5 graczy w wieku od 7 lat, w której będziemy ścigać się na rowerach!

Recenzja gry Velonimo: Zwierzę na rowerze

By | 08:00 Napisz komentarz
Velonimo: Zwierzę na rowerze to ekspresowa gra karciana dla 2-5 graczy w wieku od 7 lat, w której będziemy ścigać się na rowerach!

Recenzja gry:

W opakowaniu znajdziemy zestaw kart i notes do zapisywania punktów. Karta z trykotem jest nagrodą - po każdym wyścigu wygrana osoba przejmuje ją. Karty zwierząt na rowerze tasujemy i rozdajemy każdemu po 11 sztuk, resztę odkładając na bok - nie będą potrzebne w danej turze. Gra składa się z pięciu rund, a każda kończy się gdy któryś z graczy pozbędzie się wszystkich swoich kart z ręki.


Zagrywamy karty tak, by każde kolejne zagranie miało wyższą wartość niż to, które położył poprzedni gracz. Możemy zagrywać karty pojedynczo, a możemy zagrywać zestawy kart - albo ten sam kolor, albo ta sama wartość. Zawsze głośno wymawiamy zsumowaną wartość zagrywanych przez nas w danym ruchu kart. Możemy pasować, a najsilniejszych naszych kolarzy zostawić na późniejszy etap. Wszystko zależy od obranej przez nas taktyki.


Zapisujemy punkty po rundach w notesie, by na koniec podsumować wszystkie razem i sprawdzić, kto wygrał ten zwariowany wyścig kolarski.


Velonimo to szybka karcianka o prostych do wytłumaczenia zasadach, która dzięki niewielkim rozmiarom może być doskonałym towarzyszem podróży.----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: