Gnaj, robaczku! to bez wątpienia bestsellerowa gra planszowa dla dzieci od 4 roku życia. Weź udział w wyścigu gąsienic i wypełznij jako pie...

Gnaj, robaczku! Bestsellerowa gra planszowa

By | 10:00 Napisz komentarz
Gnaj, robaczku! to bez wątpienia bestsellerowa gra planszowa dla dzieci od 4 roku życia. Weź udział w wyścigu gąsienic i wypełznij jako pierwszy przy kompostowniku! :)

Recenzja gry Gnaj Robaczku:


>> TU KUPISZ.


Przed rozpoczęciem gry składamy planszę z dwóch elementów, które mocujemy razem za pomocą drewnianych kołeczków. W miejscu, z którego wystają ogony robaczków, wkładamy głowy - każdy gracz wybiera kolor i wsuwa głowę swojego robaczka tak, by schowała się pod ziemię i była równo z krawędzią planszy. Dzielimy elementy tułowia kolorami i rozpoczynamy grę.


Za pomocą rzutu kostką losujemy, który kolor tułowia dokładamy do naszej gąsienicy. Elementy wsuwamy zawsze tak, by były równo z krawędzią planszy. Gnaj, robaczku! to losowa gra planszowa, nie mamy wpływu na kolor jaki nam się trafi, ale trzeba przyznać że przysparza to wiele emocji!


Gracz, którego dżdżownica jako pierwsza wyłoni swoją główkę przy kompostowniku, wygrywa grę.


Za łatwo? Spróbujcie zagrać z truskawkami i stokrotkami!
W wersji dla trochę starszych graczy, dołączamy kafelki truskawek i kwiatków. W trakcie lub po rozegraniu pierwszej rundy, gracze obstawiają (każdy w swoim ruchu) czyj robaczek jako pierwszy wystawi głowę przy grządce z truskawkami i stokrotkami. Obstawiamy, kładąc swój żeton na drodze wybranej gąsienicy, pamiętając przy tym, że nie możemy położyć go tam, gdzie ktoś inny umiejscowił swój. Gdy jeden z robaczków dotrze do grządki, gracz który go obstawił zabiera swój kafelek i dokłada go do swojej gąsienicy, przedłużając ją - reszta kafelków jest odkładana na bok, nie będą już potrzebne w tej rundzie.


Gnaj, robaczku! to emocjonująca gra dla dzieci, której popularność jaką ma od wielu lat, doskonale teraz rozumiem. Jest przepiękna wizualnie i bardzo miło spędza się przy niej czas. Cudownie, że została wznowiona i przynajmniej przez pewien czas, nie ma już rangi białego kruka - każdy może ją zakupić.
----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: