Monopoly to klasyka. Bestsellerowa seria gier znana na całym świecie od wielu lat! Powstają coraz to nowsze, świetne wersje dla starszych gr...

Moje pierwsze Monopoly

By | 12:30 Napisz komentarz
Monopoly to klasyka. Bestsellerowa seria gier znana na całym świecie od wielu lat! Powstają coraz to nowsze, świetne wersje dla starszych graczy (w kolejnym wpisie opowiem wam o jednej z nich), ale co z młodszymi? Naprzeciw przedszkolakom wychodzi gra Moje pierwsze Monopoly - z dwoma trybami zabawy, w którą zagrają dzieci już od 4 roku życia.

Recenzja gry:
Gra ma dwustronną planszę (oraz dwustronne żetony, jak widzicie na zdjęciu poniżej) - strona fioletowa jest prostsza i świetnie się sprawdzi jako wprowadzenie do serii Monopoly dla najmłodszych.


Na poziomie pierwszym nie można zbankrutować - gra kończy się po wyprzedaniu wszystkich lokacji. Nie mamy tutaj więzienia, a pole o nazwie "przerwa" z którego możemy wyjść po wpłaceniu do banku banknotu, lub użyciu karty do bezpłatnego wychodzenia. A jeśli nie mamy karty ani pieniędzy, wystarczy że zaśpiewamy piosenkę - i też możemy bezpłatnie wyjść :)


Moje pierwsze Monopoly ma urocze, kolorowe pionki które wykonane zostały z tworzywa. Do każdego pionka są żetony - używamy ich do oznaczania kupionych przez nas lokacji. W wersji dla młodszych nie musimy korzystać z kart własności. Karty Szansa dotyczą głównie przechodzenia do danej lokacji, co jest oznaczone graficznie więc dzieci nie muszą nawet czytać co na karcie jest napisane, od razu widzą gdzie mają się udać.


Druga strona planszy skierowana jest do starszych przedszkolaków - tu gramy dwoma rodzajami banknotów i kartami własności, a Szanse są bardziej opisane choć też dotyczą głównie przechodzenia na określone lokacje. Po zebraniu kompletu lokacji w jednym kolorze, pobieramy za nie podwójny czynsz. Ta wersja gry trwa do bankructwa jednego z graczy - reszta liczy posiadane przez siebie pieniądze i wygrywa ten, kto ma ich najwięcej.


To gra idealna, by wprowadzić dziecko w świat Monopoly! Nie tylko świetna zabawa, ale też nauka rozporządzania swoim budżetem.


Bardzo zachęcam do obejrzenia filmu, który przygotowałam o grze - opowiadam tam bardzo dokładnie jak grać. Film jest na górze wpisu :)
----
Recenzja w ramach współpracy z Hasbro.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: