Via Magica to gra wydawnictwa Rebel przeznaczona dla 2 do 6 graczy w wieku od 7 lat. To gra pełna magii! Wcielamy się w rolę uczniów biorąc...

Via Magica - Recenzja gry

By | 10:00 Napisz komentarz
Via Magica to gra wydawnictwa Rebel przeznaczona dla 2 do 6 graczy w wieku od 7 lat. To gra pełna magii! Wcielamy się w rolę uczniów biorących udział w egzaminie z krystalizacji i będziemy otwierać portale. Kto zdobędzie najwięcej punktów - wygrywa!

Recenzja gry Via Magica:


W opakowaniu są dwa rodzaje kart - portale i nagrody, kryształy za pomocą których będziemy krystalizować animusy - to te żetony w woreczku.


Rozkładamy na środku karty nagród w dwóch rzędach, pod nimi kładziemy potasowany i zakryty stos z portalami. Odkrywamy ich pięć. Każdy z graczy bierze z zakrytego stosu sześć kart i wybiera z nich trzy, resztę odrzucając. Portale różnią się między sobą kolorami, a te definiują o jakie nagrody będziemy mogli walczyć.


Pierwszy gracz wyciąga z woreczka żeton animusa - wszyscy biorący udział w rozgrywce krystalizują tego animusa w jednym ze swoich portali, jeżeli on gdzieś się znajduje. Wystarczy położyć na nim kryształ. Jeśli uda nam się zakryć kryształami wszystkie animusy z danego portalu - zostaje on otwarty i zdobywamy za niego na koniec gry punkty. Niektóre portale mają akcje specjalne, które używa się albo od razu, albo na koniec gry. Mogą to być akcje jednorazowe, lub długoterminowe, wszystko zależy od rodzaju portalu. Gdy uda nam się otworzyć portal, odkładamy go na bok i dopieramy nowy z rzędu odkrytych, uzupełniając go kolejnym z zakrytego stosu.


W między czasie zdobywamy nagrody które są dodatkowo punktowane, a kryształy możemy przesuwać pomiędzy portalami jeżeli widzimy taką potrzebę - ale tylko wtedy, gdy złapiemy odpowiedniego animusa z woreczka. W tym miejscu gorąco zachęcam do obejrzenia filmu, który nagrałam o grze - żadne słowa nie są w stanie tak dobrze przekazać zasady gry, jak robi to film :)


Gra Via Magica trochę przypomina swą zasadą Bingo - tym krystalizowaniem animusów. Niby jest to gra losowa, gdyż nie wiadomo jaki nam się żeton trafi, ale potrzeba tu też pewnej dozy strategicznego myślenia i planowania.


Bardzo miło grało nam się w Via Magica, podoba nam się magiczny klimat gry i te niezwykłe karty portali, których grafiki zachwycają.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: