Głodniaki to gra kooperacyjna dla całej rodziny - od dwóch do czterech graczy, w wieku 6+ ale myślę, że trochę młodsze dzieci spokojnie dad...

Głodniaki - nakarm stworki książkami i szczęką dziadka!

By | 18:00 Napisz komentarz
Głodniaki to gra kooperacyjna dla całej rodziny - od dwóch do czterech graczy, w wieku 6+ ale myślę, że trochę młodsze dzieci spokojnie dadzą radę. Naszym celem jest karmienie ukrytych na poddaszu domu dziadka, potworków. Potworki są wszystkożerne! Zjedzą książki, kanapy, pluszowe misie, konewki, nawet sztuczną szczękę dziadka :) Byleby kolor im odpowiadał.

Koniecznie obejrzyj film!


Do grania w grę konieczne jest zainstalowanie bezpłatnej aplikacji Yummy Yummy Monster Tummy.


W pudełku mamy karty, podzielone na cztery kategorie: Poddasze, Las, Złomowisko, Muzeum. Gdy zaczynamy grę, wszystkie karty poza Poddaszem, mamy nieaktywne - w ramach zdobywania punktów w scenariuszu i odblokowywanie kolejnych poziomów, będziemy odblokowywać też karty.


Karty z bąbelkiem to witaminy - w nich lubują się króliki, których nie możemy karmić niczym innym, bo przegramy. Warto więc zawsze mieć w ręce jakąś witaminę, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy trafi się królik do nakarmienia. Dla nich nie ważny jest kolor - ważne, że zdrowe :)

Za to potworki witamin nie lubią. Jeżeli nie będziemy mieć wyjścia i będziemy musieli któregoś nakarmić owocem czy warzywem, trzeba mieć na uwadze witaminowy alarm - bo gdy go przekroczymy, przegrywamy.


Nie musimy czytać instrukcji przed pierwszą grą, aplikacja jest tak czytelna i intuicyjna, że wszystko widać jak na dłoni. I przeprowadzi nas przez cały proces - powie, ile rozdać kart (to zależy od ilości graczy), kiedy dobrać kartę do ręki, kiedy jaką akcję wykonać z funkcyjnych kart, które w późniejszych etapach gry będą się zdarzać. Obsługa gry jest dziecinnie prosta!


Każda karta ma na odwrocie kod qr, które musimy przyłożyć nad przednią kamerkę - wtedy potworek zostanie nakarmiony. Im dalej w las że tak powiem, tym więcej różnych rodzajów potworków - będą się przydarzać tęczowe (sami definiujemy jakiego koloru się staną), albo takie które pragną jeść w absolutnej ciszy :) Co istotne - musimy pilnować, by potworki karmione były przedmiotami w kolorach najbardziej zbliżonych do ich koloru. Inaczej przegramy - gra nam pokaże, jaki kolor powstał ze zmieszanych kart i jak bardzo jest podobny do koloru Głodniaków - dostaniemy za to gwiazdki. Musimy ich zebrać jak najwięcej, by odblokowywać kolejne poziomy.


W ramach odblokowywania kolejnych krain, będziemy wtasowywać karty do talii głównej - ale nic nie stoi na przeszkodzie aby w każdej chwili się cofnąć, rozdzielić karty, włączyć od początku grę, może trudniejszy poziom, albo z większą liczbą graczy.


Czy ta gra ma jakieś minusy? Absolutnie żadnego. Moje dziewczyny ją uwielbiają! Dziękujemy Lucky Duck Games za egzemplarz gry!Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: