Time's Up! Harry Potter  czyli nietypowe kalambury z kultowej już serii wydawnictwa Rebel, tym razem w potterowej odsłonie! Gratka dla f...

Time's up! Harry Potter - kalambury dla Potteromaniaków

By | 18:00 Napisz komentarz
Time's Up! Harry Potter czyli nietypowe kalambury z kultowej już serii wydawnictwa Rebel, tym razem w potterowej odsłonie! Gratka dla fanów Pottera :)

Recenzja gry Time's Up: Harry Potter:


Jest to gra grupowa, dla co najmniej czterech graczy - gdyż musimy utworzyć drużyny, w których będziemy odgadywać hasła. Z dostępnych karta (na których jest ponad 400 haseł!) o różnym stopniu trudności. Każda drużyna otrzymuje po tyle samo kart i ma za zadanie przedstawić je swoim zawodnikom w trzech rundach - najpierw opisując hasło z karty, w drugiej rundzie przy użyciu tylko jednego słowa, a w trzeciej - bez użycia słów.


Cały czas mamy te same hasła, drużyna powinna więc starać się zapamiętać jak najwięcej skojarzeń do nich, by w drugiej i trzeciej rundzie poprawnie odgadnąć - a utrudnienie jest takie, że od drugiej rundy pierwsze podane hasło się liczy i nie można go poprawiać.


To gra dla wszystkich tych, którzy znają świat Harrego Pottera. Osoby nie mające pojęcia o książkach czy filmach, raczej niewiele odgadną - ale mogą być w drużynie z kimś, kto jest biegły w temacie. Są hasła łatwiejsze, są trudniejsze, a gdy gramy z dziećmi (gra jest z kategorii wiekowej 8+),warto przed rozpoczęciem zabawy przejrzeć hasła by upewnić się, że gracz przedstawiający kalambury wszystkie je zna i będzie potrafił o nich opowiedzieć.

Time's Up! Harry Potter to świetna odmiana klasycznych kalamburów!Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: