Spór o Bór to długo wyczekiwane polskie wydanie gry Shotten Totten, jak czytamy na stronie wydawcy - jednej z najlepszych dwuosobowych gier...

Spór o Bór - Zdobądź przewagę na polanie.

By | 18:00 Napisz komentarz
Spór o Bór to długo wyczekiwane polskie wydanie gry Shotten Totten, jak czytamy na stronie wydawcy - jednej z najlepszych dwuosobowych gier wszechczasów! A wydawnictwo Muduko nadało grze niesamowity klimat.

Jak grać? Zobacz koniecznie tu:


Przepiękne grafiki, doskonałej jakości komponenty, a wszystko to zamknięte w niewielkim, poręcznym pudełku na które znajdzie się miejsce z pewnością w każdej planszówkotece. Jestem mistrzem w znajdywaniu nowym grom miejsc na półkach - ta się zmieści wszędzie! :)


Spór o Bór to dwuosobowa karcianka dla graczy co najmniej ośmioletnich. Naszym celem jest zdobycie przewagi na polanach - trzech do siebie przylegających, lub pięciu dowolnych. Przewagę próbujemy zdobywać tworząc po naszej stronie polany grupy zwierząt.


Ale są grupy ważne i ważniejsze jak mawia klasyk. Czyli takie, które liczą się bardziej - i te mniej mocne. Legion jest najsilniejszy, następnie Kompania, Bractwo, Banda i Zgraja.


Legion to trzy karty w tym samym kolorze o kolejnych wartościach (np 2, 3, 4).
Kompanię tworzą zwierzęta tego samego gatunku (np. trzy jeże).
Bractwo to trzy różne zwierzęta, ale w tym samym kolorze.
Bandy szeregi zasilają trzy zwierzęta o następujących po sobie wartościach, ale w różnych kolorach.
Zgraja to po prostu trzy różne, dowolne karty.


Na środku stołu w rzędzie układamy polanę. Tasujemy karty i tworzymy z nich zakryty stos, a każdy z graczy bierze do ręki sześć kart. Każdorazowo po wyłożeniu jednej po swojej stronie polany, dobieramy ze stosu tak, by zawsze mieć ich sześć. Chyba, że się skończą.


Zawsze wygrywa silniejsza grupa. Jeśli ja ułożę Legion, a mój przeciwnik Bandę - na tej polanie to ja zdobywam przewagę i zabieram kafelek na moją stronę. Dokładniej pokazuję to w filmie, więc jeśli jeszcze nie oglądaliście, cofnijcie się na początek wpisu.
I tak jak już wspominałam, wygrywa ten gracz, który zdobędzie przewagę na trzech przylegających do siebie polanach, lub pięciu różnych.


Spór o Bór to gra doskonała. Strategię na jej rozegranie każdy może mieć inne, to tylko i wyłącznie od gracza zależy, lecz zwycięzca może być tylko jeden. A królem zawsze pozostanie Żubr.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: