Trek 12 - chodź z nami na wyprawę w Himalaje! Zdobądźmy trzy górskie szczyty i sprawdźmy, co kryje się w tajemniczych kopertach...

Trek 12 - Kościana przygoda

By | 18:00 Napisz komentarz
Trek 12 - chodź z nami na wyprawę w Himalaje! Zdobądźmy trzy górskie szczyty i sprawdźmy, co kryje się w tajemniczych kopertach...

Videorecenzja gry:


Recenzja gry Trek 12


Gra przeznaczona jest dla grupy wiekowej 8+, a zagrać można zarówno samodzielnie, jak i z bardzo dużą grupą ludzi. Przydadzą nam się ołówki, których w pudełku nie znajdziemy. Zdobywać szczyty będziemy bowiem na kartkach, wpisując w puste pola wybrane rezultaty z kostek, tworząc obszary, zdobywając jak najwięcej punktów.


Trek 12 to gra logiczna, typu roll-and-write, o różnych poziomach trudności. Na początek warto zagrać w tryb Szybko na szczyt", który pozwoli nam się zaznajomić z mechaniką gry. Ale to tryb Ekspedycja przyniesie nam najwięcej emocji, zwłaszcza gdy będziemy mogli otworzyć tajemniczą kopertę!


W puste pola na kartach wpisujemy rezultaty, które tylko sobie wybierzemy. Możemy wybrać wartość z jednej bądź drugiej kości, ale możemy je do siebie dodać lub odjąć, a nawet pomnożyć. Wszystko po to, by jak najlepiej dopasować liczbę do tego, co już mamy na karcie. Będziemy musieli bowiem wpisywać rezultaty przylegająco do siebie, a za braki połączeń czy obszarów, są karne punkty.


Trek 12 sprawdzi się również w rozgrywce solo. Zmusza do kombinowania, planowania i mimo że to gra losowa, daje nam możliwość wyboru (tych rezultatów właśnie).


Jestem pewna, że jesteście ciekawi co jest w kopertach? Ale tego nie zdradzę. W odpowiednim momencie je otworzycie! :)
---
Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Rebel.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: